Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Haused

Ostatnie posty Haused

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam pytanie dotyczące ustalenia ojcostwa dziecka. Matka dziecka jest osobą niepełnoletnią (pełnoletność skończy za 7 miesięcy) tak więc nie mogła uznać mnie jako ojca w USC (jestem osobą pełnoletnią). W chwili obecnej czekamy na proces w którym opiekę nad dzieckiem ma przejąć Matka mojej dziewczyny do puki ona nie skończy 18 roku życia. Będąc u Adwokata dowiedziałem się że po przyznaniu Opieki Matce mojej dziewczyny powinienem iść z nią do USC i ustalić Ojcostwo nad dzieckiem, gdyż 6 miesięcy po urodzeniu dziecka mogę zrobić to jedynie za pośrednictwem sądu. Czytając przepisy dotyczące ojcostwa oraz niepełnoletnich matek nigdzie nie spotkałem się z czymś takim. Czy ktoś mógł by przybliżyć mi sprawę oraz wytłumaczyć jak to wygląda w świetle przepisów ?

    Zobacz cały wątek: Ojcostwo


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane