Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: PPHUEDMAR

 • Login: PPHUEDMAR
 • Data rejestracji: 2008-10-19
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 53 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty PPHUEDMAR

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Szkołę tak jak każdą inną instytucję, obowiązuje przestrzeganie przepisów prawa. Żadna instytucja nie może powoływać się na przepisy, lub ich brak, które są wagi podrzędnej w stosunku do obowiązujących przepisów prawa ogólnego. Tak więc instytucja ta (szkoła) zobowiązana jest z urzędu do przestrzegania i respektowania przepisów zawartych w Ustawie o Wychowaniu w Trzeźwości, o której pisałem wcześniej. W tym temacie zmiany poczynione w Ustawie w 2011 roku nic nie zmieniły.

  Zobacz cały wątek: nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

 • Jeżeli po zdarzeniu syn nie wykonał obdukcji, lub nie skorzystał z pomocy lekarskiej, po której zachowany byłby ślad w dokumentacji medycznej, to sprawa może przybrać niekorzystny obrót bez względu na zeznania sąsiadki. To, że sąsiad stał przed blokiem i rzekomo kogoś wypatrywał nie jest dowodem, że akurat czekał na syna...

  Zobacz cały wątek: pobicie przy użyciu siatki z zakupami

 • el-pawel88: Podmiotem w artykule 286par.1kk jest mienie, a nie zdarzenie.

  Zobacz cały wątek: art. 286 § 1 kk

 • Mandat został nałożony zgodnie z art.95 par.1 kpw. W przypadku nieuiszczenia powstała zaległość z Pana strony do budżetu państwa. Sprawę egzekucji prowadził komornik sądowy reprezentujący interesy budżetu państwa. Skoro była nadpłata w podatku jaką miał Pan otrzymać do zwrotu, komornik wyegzekwował tę należność z Pana nadpłaty podatku. Nie musiał Pana wcześniej o tym informować. W gestii dłużnika jest pilnowanie swoich spraw, a w gestii wierzyciela, lub jego reprezentanta swoich :)

  Zobacz cały wątek: mandat

 • Co za bzdura. Sprawa nie jest taka prosta. Funkcjonariusz może przeglądać billingi prowadząc postępowanie w sprawie o przestępstwo. Zdarza się, że żądają dostępu również w drobnych sprawach o wykroczenia, ale to jest naginanie prawa i zgodnie z przepisami nie wolno mu tego robić. Zdarza się, że do sądów trafiają wnioski o zwolnienie z tajemnicy telekomunikacyjnej operatora sieci, również w przypadku drobniejszych przewinień. Co gorsza, jeśli sąd uzna taki wniosek za niedopuszczalny, funkcjonariusze szukają innej drogi. - Czasami policja składa do sądu wniosek o zwolnienie z zawodowej lub służbowej tajemnicy wskazanego z imienia i nazwiska pracownika danej firmy. Jeżeli sąd się zgodzi, może on zostać przesłuchany w charakterze świadka i ma obowiązek zeznawać o wszystkim, co wie w sprawie. Świadczy to o tym, że funkcjonariusze policji próbują obejść przepisy chroniące prywatność obywateli, po to, aby osiągnąć cel w jednostkowym postępowaniu. Taka praktyka policji jest ostro krytykowana przez Komisję Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Żeby policjant zdecydował się na te wszystkie kroki w przypadku zakłócania ciszy nocnej, to musiał by mieć chyba osobistą cholerną złość do sprawcy tego wykroczenia :) Po za tym zakłócający ciszę nocną na takie praktyki policji może złożyć skargę, która w takich przypadkach jest raczej załatwiana pozytywnie.

  Zobacz cały wątek: Zakłócanie ciszy nocnej

Więcej postów użytkownika PPHUEDMAR


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane