Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Piotr_76

 • Login: Piotr_76
 • Data rejestracji: 2010-02-09
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 113 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty Piotr_76

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam Kwestia zmiany przez Sąd wysokości alimentów uzależniona jest od tego czy nastąpiła zmiana w Pana i matki dziecka sytuacji zarobkowej i majątkowej w stosunku do stanu kiedy były orzekane alimenty w poprzedniej wysokości. Jeżeli matka dziecka poszła do pracy i jej sytuacja zarobkowa poprawiła się, a Pana sytuacja zarobkowa nie uległa w tym czasie poprawie jest szansa na uniknięcie podwyżki świadczeń alimentacyjnych.

  Zobacz cały wątek: Podwyższenie alimentów

 • Witam, Jeżeli nie było testamentu, to w grę wchodzi dziedziczenie ustawowe na podstawie art. 931 kc. W obecnej sytuacji jeżeli podany przez Panią krąg spadkobierców jest zamknięty to udziały spadkowe wynoszą po 1/4 spadku. Jak najbardziej można żądać spłaty swojego udziału. Niestety w braku porozumienia należy wystąpić do sądu o podział spadku można też razem z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku.

  Zobacz cały wątek: Spadek po mamie w postaci domu i pola uprawnego. Podział.

 • Witam Pana ojciec ma pełne prawo wglądu do dokumentacji medycznej. Jeżeli wystawi Panu stosowne upoważnienie będzie Pan mógł w jego imieniu zapoznać się z tymi dokumentami. Szpital nie może odmówić do nich wglądu. Jeżeli z dokumentacji medycznej wynikać będzie że popełniono błąd lekarski Pański ojciec ma pełne prawo domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia za doznane krzywdy. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt adw. Piotr Meller tel. 502 199 050

  Zobacz cały wątek: Problem ze szpitalem

 • Witam Do czasu zakończenia sprawy o podział majątku korzystniej będzie nie dokonywać żadnych ruchów odnośnie posiadanych przez siebie składników majątkowych. Przekazanie żonie samochodu może spowodować, iż będzie ona domagać się przyznania tego pojazdu na własność w ramach toczącego się postępowania. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt adw. Piotr Meller tel. 502 199 050

  Zobacz cały wątek: samochod przed podzialem majatku

 • Witam Zapisy w akcie notarialnym wskazują, iż zawarł Pan z rodzicami tzw. umowę dożywocia, gdzie w zamian za własność nieruchomości zapewnia Pan rodzicom prawo dożywotniego zamieszkania na nieruchomości. Jeżeli sytuacja pomiędzy Panem a ojcem skomplikowała się na tyle, że nie można oczekiwać abyście pozostawali w bezpośredniej styczności ze sobą, może wystąpić Pan do Sądu z żądaniem zamiany świadczeń z tytułu dożywocia na rentę, której wysokość odpowiadać będzie wartości świadczeń z umowy dożywocia.

  Zobacz cały wątek: Darowizna domu i pdważenie wpisu o dożywotnium zamieszkiwaniu

Więcej postów użytkownika Piotr_76


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane