Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: abby26

Tematy założone przez użytkownika abby26

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty abby26

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Rozumiem że koleżanka boryka się róznymi trudnościami. Ale jak piszesz ojciec jej dziecka ma jeszcze troje innych dzieci, wobec których jest także zobowiązany do alimetnacji. Jeśli nie ma niewiadomo jak dużych dochodów, to podejrzewam że nic z tego. Musi łożyć na pozostałą trójkę także. Podejżewam, że stawki są podobne ( nie musza być sądowne, bo dzieci są na świecie i to sądowi wystarczy)czyli po 400 zł na każde dziecko więc 1600 daje na czwórkę dzieci. To sporo. Jeśli zarabia z 7 tysięcy to można walczyć o podwyżkę a tak w sądzie powie, że dziecko może chodzić do lekarza bezpłatnie- bo jest ubezpieczone. Poza tym będzie pewnie mówił, że również matka powinna łożyć na dzieko.

  Zobacz cały wątek: o ile moge zmniejszyc alimenty na syna

 • KODEKS RODZINNY - OBOWIĄZUJE DO 6 miesięcy od urodzenia się dziecka, nie ma na co czekać tylko pisać do sądu. Można podejść do kuratorów sądowych rodzinnych przy sądzie rejonoym - oni na pewno doradzą. Art. 82. § 1. Mężczyzna, który uznał ojcostwo, wytacza powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania przeciwko dziecku i matce, a jeżeli matka nie żyje ? przeciwko dziecku. § 2. Matka wytacza powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa przeciwko dziecku i mężczyźnie, który uznał ojcostwo, a jeżeli mężczyzna ten nie żyje ? przeciwko dziecku. Art. 69. § 1. Matka może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa swego męża w ciągu sześciu miesięcy od urodzenia dziecka. § 2. Matka powinna wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa przeciwko mężowi i dziecku, a jeżeli mąż nie żyje ? przeciwko dziecku.

  Zobacz cały wątek: Ojciec prawny vs. ojciec biologiczny

 • Faktycznie mamy do czynienia z chytruską. Nie chodzi jej wcale o dobro dzieci tylko o kasę dla siebie. Jesteś chytrym z złośliwym bab...lem, aż cód że ktoś cię jeszcze chciał. Kondolencie dla twojego nowego partnera. Ociekasz jadem, ale w głębi ukrywasz, że boli Cię, że nie jesteście już razem, bo w przeciwynym razie miałabyś choć ksztę honoru i przestała latac po sądach, skoro naprawdę nieźle zarabiasz... potrzebne ci to? Pewnie tak, bo inaczej w ogole byś go nie widywała... APARAT ORTODONTYCZNY na zęby do 12 lat (dziecka) jest BEZPŁATNY!!!!!!!!! Mozna go uzyskać z NFZ i lepiej się pospiesz. mam nadzieję że twój były też czyta takie fora i sobie to przeczyta. Jaky był na niego namiar, to już bym widziała jak mu pomóc się bronić przed takimi jak ty. Takie posty to powinni sędziowie czytać, żeby się nie dawali nabierać przy rozstrzyganiu sporów. Może to twój EX przeczyta i podrukuje do akt sprawy jako materiały poglądowe. Jak to matki polki - naciągaczki funkcjonaują!!!

  Zobacz cały wątek: Podwyższenie alimentów

 • Kodeks rodzinny Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Art. 138. W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego.

  Zobacz cały wątek: czy jest szansa na obniżenie alimentów?

 • Pisz do sądu że nie realizuje postanowienia sądu. Jak dostanie grzywnę w wysokości 5000 zł to może się obudzi księżniczka!

  Zobacz cały wątek: kontakty z synem

Więcej postów użytkownika abby26


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane