Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: adiuto

 • Login: adiuto
 • Data rejestracji: 2009-05-18
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 114 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty adiuto

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • > jeżeli ciotka nie ma dokąd się wyprowadzić (nie ma prawa do innego lokalu mieszkalnego) to jej eksmisja będzie bardzo trudna. Tak na marginesie: - w jaki sposób ciotka uzyskała meldunek w Waszym mieszkaniu? - czy nabyliście mieszkanie jak ciotka już w nim mieszkała? - wymeldować ciotkę możecie sami, ale to nie zmiania sytuacji, że jak jej nie wpuścicie do mieszkania, może, pokazując dokument, że jest w tym mieszkaniu zameldowana, skorzystać z pomocy Policji i będą kłopoty. Poza tym, wprawdzie sam meldunek nie stanowi prawa do lokalu, to przy braku wskazania dokąd ciotka ma się wyprowadzić, jej eksmisja ("na bruk") będzie bardzo trudna.

  Zobacz cały wątek: Zameldowanie

 • Sam meldunek nie stanowi tytułu prawnego do mieszkania. Jeżeli ciotka ma tytuł prawny (np. własność, umowa najmu lokalu "komunalnego") do innego mieszkania / domu to można ją wymeldować i domagać się aby wyprowadziła się do niego. Co innego jeżeli Wasza własność mieszkania jest obciążona roszczeniem ciotki z np. umowy dożywocia. Jeżeli ciotka nie ma prawa do innego mieszkania to sąd wydając postanowienie o eksmisji może orzec, że warunkiem jej wykonania będzie obowiązek zapewnienia ciotve innego lokalu - a to spory koszt.

  Zobacz cały wątek: Zameldowanie

 • > uważam, że nie ma podstaw do odmowy odbioru mieszkania celem wykonania prac wykończeniowych. > z cytowanego zapisu umowy nie wynika, że deweloper na etapie wydania lokalu do wykończenia musi mieć pozwolenie na użytkowanie budynku. Na ogół w czasie od wydania mieszkań do wykończenia (od tego momentu ryzyka utrzymania mieszkania przechodzą na Nabywcę) do dnia sprzedaży Przedmiotu Umowy (umowa przyrzeczona) deweloper "załatwia" pozwolenie na użytkowanie budynku. To jest obowiązek dewelopera, wynikający z prawa budowlanego i Ustawy deweloperskiej obowiązującej od 29.04.2012 r. > Proszę sprawdzić jakie sankcje (kary) przewidziano w umowie za nieprzystąpienie Nabywcy do odbioru lokalu celem wykonania prac wykończeniowych. PS. czy umowa przedwstępna została zawarta w fomie aktu notarialnego z wpisem roszczenia do ksiąg wieczystych? To ważna kwestia ustalająca pozycję Nabywcy w stosunku do dewelopera. Powyższą poradę udzielon bez znajmomości treści przedmiotowej umowy - pełna profesjonalna porada będzie możliwa po przesłaniu skanu umowy dp kancelarii. vide www.adiuto.pl

  Zobacz cały wątek: Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie

 • Proponuję, (narażając się na wypowiedzenie) odmówić zapłaty za stwierdzone straty. Przypominam, że wypowiedzenie (zakładam, że masz umowę o pracę na czas nieokreślony) Pracodawca ma uzasadnić a wynagrodzenie wypłacić bez potrąceń. Po za tym, w takiej sytuacji obowiązuje termin wypowiedzenia - rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia skutkować będzie Twoim roszczeniem o zapłatę za okres wypowiedzenia. Dodatkowo możesz dochodzić zapłaty za niedziele, zaległe urlopy, nadgodziny itp. pomocna może tu być Państwowa Inspekcja Pracy lub prawnik. Uwaga: jeżeli jesteś jedynym pracownikiem to pracę w niedzielę czy nagodziny można łatwo udowodnić przez zapisy kasy fiskalnej. Trzeba zadbać o własny egz. protokołu inwentaryzacji (kopia).

  Zobacz cały wątek: odpowiedzialność materialna?

 • Argument "bo jest to dla nas uciążliwe .." w konfrontacji z argumentem sąsiada o konieczności zabezpieczenia nieruchomości przed swobodnym dostępem osób trzecich jest słaby - proponuję pogodzić się z kłódką, szkoda czasu i nerwów na niepotrzebne przepychanki z sąsiadem.

  Zobacz cały wątek: służebność gruntowa

Więcej postów użytkownika adiuto


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane