Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: maciej31

Tematy założone przez użytkownika maciej31

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty maciej31

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jak to z czym problem? myslalem ze to oczywiste ze czlowiek chce zyc w normalnym czystym niejscu a nie w zoo.

  Zobacz cały wątek: Sąsiadka i koty.

 • Sprawa nieaktualna, skontaktowałem się ze swoim zarządcą i sąsiadem przez zamieszkani.pl i udało się dogadać z 'artystą'.

  Zobacz cały wątek: Instrumenty muzyczne a zakłócanie spokoju

 • Jako że to jest forum, liczyłem że tu uzyskam jakąś odpowiedź. Dziekuje za spam powyżej.

  Zobacz cały wątek: garaż

 • Jestem właścicielem garażu w tzw. dużej wspólnocie oraz współwłaścicielem udziału w nieruchomości. Garaż znajduje się w budynku i jest odrębną nieruchomością (nie jest to garaż podziemny, ani miejsce parkingowe), nie mam w tym budynku mieszkania. Po zakończeniu roku wspólnota dokonuje rozliczenia kosztów i informuje mnie o niedopłatach. Mam ponosić np. koszty utrzymania anteny zbiorczej, oświetlenia klatki schodowej. Jako współwłaściciel oczywiście jestem zobowiązany do partycypowania w kosztach utrzymania części wspólnej, bez względu na to czy korzystam z tych części czy też nie, ale uważam, że jedynie wtedy, jeżeli mam fizycznie stworzoną taką możliwość. Jeżeli jednak wspólnota nie zapewniła mi dostępu na klatkę schodową i do anteny zbiorczej, nie mówiąc o ogrzewaniu czy wodzie czy również mam obowiązek ponoszenia za innych korzystajacych z tego, kosztów. Przecież wspólnota to nie instytucja charytatywna i każdy powinien płacić za swoje. Czy są może jakieś wyroki sądów lub komentarze w tej sprawie? Wiem, że przepis brzmi dość ogólnie i uważam, że to wspónota powinna doprecyzować te zasady i zamierzam na najbliższym zebraniu tę sprawę podnieść. Czy zarząd wspólnoty może ustalić, że właściciel garażu nie może korzystać z miejsc parkingowych na terenie nieuchomości, bo swój samochód ma trzymać w garażu, ani też parkować na tym terenie swojego drugiego auta? Jeżeli bowiem mam płacić za części wspólne, z ktorych nie korzystam, to powinnam mieć prawo nieograniczonego korzystania z części wspolnych i takie regulacje kto i w jakim zakresie może parkować na miejscach postojowych naruszają moje prawa.

  Zobacz cały wątek: garaż


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane