Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: marzenie609

Tematy założone przez użytkownika marzenie609

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty marzenie609

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Do dwóch lub max czterech tygodni. Zwykle są do dwóch w większości spraw.

  Zobacz cały wątek: Badania DNA - jak długo się czeka na wyniki ??

 • Oczywiście, że możesz wnioskować na sprawie, że nie chcesz aby władza rodzicielska nadana została ojcu.To twoje prawo, ale musisz to żądanie uzasadnić. Jako argumentu możesz użyć faktu, że nie utrzymuje z wami kontaktu i prawdopodobnie wypierał się ojcostwa, skoro doszlo do badań.

  Zobacz cały wątek: USTALENIE OJCOSTWA A WŁADZA RODZICIELSKA

 • Witam. Na pewno zapytają czy twój eks był jedynym twoim partnerem w okresie koncepcyjnym (tzn. takim, gdy mogłaś zajść w ciążę). Zdarza się (i to często), że mężczyzna zarzuca kobiecie w takim przypadku niewierność (zwykle robi to by zaprzeczyć swojemu ojcostwu, a nie ma to pokrycia w konkretnych faktach). Sąd zapytać cię może o wiele rzeczy, np. czy twoje kontakty seksualne z ojcem dziecka były regularne, czy stosowaliście metody antykoncepcji. Zapyta też o świadków waszych spotkań np. towarzyskich, czy wychodziliście razem. Ważne sa też dowody waszej zażyłości: wspólne zdjęcia, nagrania, listy, smsy. Praktycznie pula pytań jest przeogromna i zależy od treści waszych zeznań i uznania sądu. Sędzia może też zapytać o zgodę na przeprowadzenie dowodu w postaci badań DNA. Zapyta też raczej na pewno kiedy powiedziałaś pozwanemu, że jesteś w ciąży i jaka była jego reakcja. Ogólnie cała rozprawa jest krepująca z uwagi na pytania natury osobistej i odpowiedzi, które czasami bardzo zaskakują, powodują rozgoryczenie, niepotrzebne emocje. Nie jest przyjemne słuchać np. kłamliwych, pokrętnych odpowiedzi człowieka, którego się kocha lub kochało. Spraw załatwionych ugodowo jest bardzo niewiele, ale najważniejsza rzeczą jest uważne słuchanie pytań sędziego i udzielanie konkretnych odpowiedzi.

  Zobacz cały wątek: zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

 • Olu, padło tu wiele gorzkich słów. No i dobrze! Człowiek ma swoje emocje, które musi z siebie wyrzucić, by żyć w równowadze psychicznej. Dobrze, że piszesz o swoich wszystkich upokorzeniach, których doznałaś w tym miejscu na forum. To, że je z siebie wyrzucisz jest pierwszym krokiem do tego, by straciły one swoją wyrazistość. Czas jest najlepszym lekarzem, to nie slogan, ale najwieksza mądrość. Zobaczysz, że z czasem wszystkie te złe chwile, które teraz nie pozwalają się spokojnie cieszyć macierzyństwem miną i z perspektywy czasu staną się mglistym wspomnieniem. Postaraj się wyrzucić z siebie emocje i zaprezentować się na sali sądowej jako zrównoważona, kulturalna, odpowiedzialna matka małej istotki, której ojciec nie stanął na wysokości zadania. Takie widoki na rozprawie sa rzadkie, ale sie zdarzają.

  Zobacz cały wątek: zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

 • Nie znam was obojga, ale wierzę, że nie tylko cię kochał, ale i kocha nadal i to "podwójnie", chociaż po tym jak się zachował trudno mu przyznać się do błędu i poprosić o wybaczenie. Jestem idealistką - wierzę w prawdziwe uczucia, chociaż codziennie mam okazję obserwować ludzkie dramaty. Młodzi mężczyźni są zwykle nieco impulsywni, niedojrzali, trudno pogodzic im się z prozą życia, obowiązkami i zobowiązaniami.Czasami po przemyśleniu dojrzewają do bycia odpowiedzialnym rodzicem. Dlatego należy byc optymistką. A jeżeli nie dojrzeje? Trudno, wtedy trzeba sobie powiedzieć, że nie był was wart!Kochać zawsze warto, nawet jeżeli to bolesne uczucie. Usmiech Gabryni wynagrodzi ci wszystko.

  Zobacz cały wątek: zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

Więcej postów użytkownika marzenie609


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane