Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: mrozowskim

Tematy założone przez użytkownika mrozowskim

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty mrozowskim

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • https://vindicat.pl/baza-wiedzy/przedawnienie-dlugu-alimentacyjnego/ Roszczenie z tytułu obowiązku alimentacyjnego przedawnia się po upływie 3 lat. To oznacza, że od dnia w którym była żona złoży wniosek o egzekucję musicie cofnąć się o trzy lata wstecz i wszystko, czego nie możecie udokumentować, trzeba będzie zapłacić z odetkani i kosztami egzekucji. To co możecie udokumentować, będziecie musieli przedstawić w sądzie w skardze na czynności komornika, gdyż ten nie sprawdza zasadności wszczęcia egzekucji. Komornik realizuje wniosek wierzyciela, nawet jeśli wierzyciel bezpodstawnie wszczyna egzekucję, a bezpodstawność egzekucji może stwierdzić tylko sąd w drodze skargi na czynności komornika. W tym też postępowaniu należy podnieść zarzut przedawnienia roszczeń, bo sąd nie bada tego z urzędu, tylko na wniosek strony.

  Zobacz cały wątek: Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

 • Osoba fizyczna w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia pojazdu używanego (zgodnie z definicją ustawy o podatku VAT to taki który spełnia łącznie obydwa warunki: 1. od daty pierwszej rejestracji pojazdu upłynęło więcej niż 6 miesięcy oraz 2. pojazd ma większy przebieg niż 6000 km) jest zwolniony z obowiązku opłaty VAT, a VAT gdyby taki obowiązek powstał, byłby płacony w Polsce. Więc jeśli nabył Pan pojazd spełniający kryteria pojazdu używanego nie płaci Pan VAT ani w kraju nabycia ani w kraju rejestracji.

  Zobacz cały wątek: Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

 • Tak. Wniosek do sądu o wydanie nakazu eksmisji.

  Zobacz cały wątek: czy mogę wyrzucić zameldowanych???

 • Nie, Pan ma czystą sprawę. Oni ścigają brudasów o podatek dochodowy i VAT, ale to nie jest Pana problem. Może Pan im spokojnie udostępnić te dokumenty. Gdyby chcieli od Pana VAT już by się o niego upominali. U Pana nie powstał obowiązek zapłaty VAT w Niemczech.

  Zobacz cały wątek: Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

 • Dług męża z poprzedniego związku zawsze będzie stanowił jego "majątek" odrębny, gdyż powstał przed zawarciem związku. Musiałby Pani podpisać zobowiązanie do jego spłaty, żeby stała się Pani współodpowiedzialna za ten dług. Natomiast co do przyszłych spraw warto zastanowić się nad rozdzielnością majątkową i każdy będzie miał swój własny majątek. Jak kupicie dom, to każdy będzie miał w nim taki udział, jaki wniesie wkład w jego nabycie, co musi oczywiście zostać wykazane w akcie notarialnym, że Pani przykładowo nabywa na własność 98/100 całości a mąż 2/100 całości i w takich proporcjach też nastąpi podział majątku przy ewentualnym spadku. Do tego powinna Pani sporządzić testament, w którym Pani określi, kto i co ma otrzymać.

  Zobacz cały wątek: Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

Więcej postów użytkownika mrozowskim


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane