Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: prawnik27

Tematy założone przez użytkownika prawnik27

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

>>Więcej tematów użytkownika prawnik27

Ostatnie posty prawnik27

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Nie ma problemu w posiadaniu. Nie ma problemu przy przewozie. Przecież jak kupujesz nóż kuchenny albo tasak to nikt nie wie po co ci on, czy zgodnie z przeznaczeniem będzie używany czy też nie. Kropka, możesz z nim jeździć gdzie chcesz.

  Zobacz cały wątek: Prawo posiadania Broni Białej

 • Art. 59. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. 2. Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Art. 62a. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości. Co do wysokości kary obstawiam 3/4 możliwej maksymalnej.

  Zobacz cały wątek: Jak duzy wyrok mozna dostac?

 • Art. 46. 1. Napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych alkoholu.

  Zobacz cały wątek: piwo 2% w miejscu publicznym

 • Uporczywe nękanie - stalking, jest ścigane z oskarżenia prywatnego, może to pan zrobić w swoim imieniu nie koniecznie dziewczyny. Uzyskiwanie dostępu do prywatnych informacji też jest ścigane z postępowania prywatnego, ale to już dziewczyna musiała by sprawę wnieść. Z kolei pan może wnieść sprawę o ubliżanie i naruszenie dobrego imienia pańskiej osoby - dobrze jest mieć świadków. Jeżeli Osoba obawia się groźby, odbiera ją za realną sprawę można wnieść na policję jako o groźby karalne. Dodatkowa rada, zbierać dowody, nagrywać zachowanie, zabezpieczać wiadomości etc.

  Zobacz cały wątek: Groźba Śmierci

 • Urlop bezpłatny dotyczy wyłącznie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

  Zobacz cały wątek: umowa zlecenie i urlop bezpłatny

Więcej postów użytkownika prawnik27


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane