Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: sabcia256

• Login: sabcia256
  • Data rejestracji: 2010-02-13
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 1 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty sabcia256

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Więc,rozumiem Cię bardzo dokładnie,bo też jestem w podobnej sytuacji.Rodzę za 2 tygodnie,a tatuś stwierdził że nie da dziecku nazwiska,bo nie jest pewny czy to jego dziecko,tylko że ja mam jeszcze jedno dziecko z poprzedniego związku,mój syn ma 6 lat z jego ojcem nie mam kontaktu,można powiedzieć że była to wpadka,nie byliśmy ze sobą długo,ale jak się dowiedział o ciąży to mnie zostawił,nie mam do niego żalu,bo może byliśmy zbyt młodzi i faktycznie przyznaję się że gdybym trochę wtedy pomyślała,nie było by tego wszystkiego,ale mimo wszystko poszłam do Sądu,złożyłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty ( bo też oczywiście następny baran stwierdził że to nie jego dziecko ) Zostaliśmy skierowani na testy DNA no i teraz mam święty spokój.Dziecko oczywiście ma moje nazwisko,bo na jego (z przyczyn oczywistych) się nie zgodziłam,pozatym odebrałam mu prawa do dziecka i płaci 200 zł miesięcznie alimentów.I TAKIE WYJŚCIE CI WŁAŚNIE POLECAM.Co się tyczy tego drugiego barana,to jakiś rok po urodzeniu syna poznałam faceta,byliśmy razem 5 lat,czyli już nie czuję sie winna że popełniłam jakiś życiowy błąd bo mieszkaliśmy razem,on wychowywał moje dziecko przez 5 lat,2 lata temu zaręczyliśmy się i wszystko było jak z bajki,myślałam że wkońcu życie się do mnie uśmiechnęło,no i teraz temat DZIECKO,chciał go jak cholera,jakieś 3 lata się o ni staraliśmy,myśleliśmy już że nie może mieć dzieci,albo ma jakieś problemy.No i zaszłam wkońcu w ciążę,szczęśliwa jak cholera powiedziałam mu o tym i się zaczęło.On też mnie zostawił.Wyprowadziłam się do rodziców a on ma wszystko gdzieś i powiem Ci że też myślałam żeby podać w papierach że ojciec jest nieznany ale powiem Ci że to nie jest najlepsze wyjście,może i dostaniesz normalnie i bez problemu zasiłek rodzinny,170 zł zasiłku dla samotnych matek,becikowe i ten drugi tysiąc z tytułu urodzenia dziecka,ale to jest wszystko.RAZ że wstyd,bo co ci wszyscy urzędnicy sobie pomyślą jak powiesz że nie znasz ojca dziecka,DWA że nie będziesz mogła w przyszłości starać się o alimenty a TRZY że chyba więcej dostaniesz tych alimentów niż tego zasiłku dla samotnie wychowujących matek no i najważniejsze-szkoda dziecka krzywdzić,bo co powiesz jak się kiedyś zapyta,a skąd ja się wziąłem skoro nie mam taty.Także mi ten pomysł szybko odleciał,polecam Ci więc złożyć pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty,odebrać lub chociaż ograniczyć mu prawa do dziecka (choć powiem Ci szczerze że jemu to będzie na rękę,bo nie będzie miał obowiąku na głowie,także może lepiej nie ograniczać mu praw bo jak będziesz potrzebować trochę wolnego czasu,to dzidzię do tatusia i niech się dowie co to znaczy dziecko-ale zrobisz jak uważasz),no i do tego wszystkiego wcale nie musisz dawać dziecku nazwiska ojca.Takie jest moje zdanie.Ja też tak zrobię.Pamiętaj pokaż mu że potrafisz sobie poradzić i że jesteś silna i że nie płaczesz po nocach,to go ze złości szlak trafi,a do Sądu zrób się na bustwo i dużo się uśmiechaj,nie pokazuj że się martwisz,bądz pewna siebie,niech się dowie co stracił.Powodzenia.

Zobacz cały wątek: Ojciec jest, ale czy w akcie urodzenia moge wpisac ojciec nieznzny ??

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane