Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: sabine78

Tematy założone przez użytkownika sabine78

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty sabine78

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/ubezpieczenia-majatkowe/artykul/zakres;ubezpieczenia;oc;samochodu,135,0,1073287.html cyt.: \"art. 9 ust. 1 u.u.ob. wprowadza długo oczekiwane nowatorskie określenie zakresu ochrony udzielonej przez zakład ubezpieczeń w ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej. Literalna wykładnia tego przepisu wskazuje, że w odniesieniu do obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej zakład ubezpieczeń odpowiada zarówno za szkody wyrządzone czynem niedozwolonym, jak i wynikłe z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Stosowany dotychczas w praktyce ubezpieczeniowej podział na dwa reżimy odpowiedzialności był dla wielu osób niebędących prawnikami niezrozumiały, a ich zbieg prowadził do sporów interpretacyjnych nie tylko między stronami stosunku ubezpieczenia, ale także stał się przyczyną wydania sprzecznych orzeczeń sądowych. Obecnie zagadnienie prawnej kwalifikacji podstawy odpowiedzialności podmiotu objętego ubezpieczeniem OC za powstanie szkody ma znaczenie jedynie w ubezpieczeniach dobrowolnych. W ubezpieczeniach obowiązkowych kwestie te definitywnie rozstrzyga niniejsza ustawa\".

  Zobacz cały wątek: Jaki jest zakres ubezpieczenia OC samochodu?

 • https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj poszukajcie pomocy prawnej, nie rozumiem wogóle skad pomysł zeby ufac opinion ludzi z forum w sprawach prawnych. Od tego są prawnicy.

  Zobacz cały wątek: Napaść i przekroczenie obrony.

 • https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj poszukajcie pomocy prawnej, nie rozumiem wogóle skad pomysł zeby ufac opinion ludzi z forum w sprawach prawnych. Od tego są prawnicy.

  Zobacz cały wątek: brak ubezpieczenie i pobyt w szpitalu

 • Nie proszę panią, jeżyk pigmejski nie jest pod ochroną, tak więc można go spokojnie kupić. Wykazu nie podaje w tym wypadku ob nie ma sensu.

  Zobacz cały wątek: Wykaz zwierząt zakazanych do trzymania w domu.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane