Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: say

 • Login: say
 • Data rejestracji: 2010-04-03
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 2 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty say

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Kij ma zawsze dwa końce. Wy Panowie piszecie, że marzycie o możliwości widywania sie z dzieckiem. A ja daję taką możliwość, zabiera dziecko na noce na całe weekendy, nawet jego rodzice. Płaci alimenty i nic wiecej go nie obchodzi. I najsmutniejesze jest to, że upatrują w tym moja słabość. Myślą, że zgadzając się na zabieranie dziecka robie to, żeby się go pozbyć! Poniżają mnie w obecności dziecka, podważaja moja rolę, a ja pomimo to pozwalam się im widywać bo dziecko ma ojca i drugich dziadków. Choć serce mi pęka i najchętniej uciekłabym z dzieckiem na koniec świata, żeby tego wszystkiego nie przechodzić. Piszę to abyście wiedzieli , że takich matek ja ja jest wiele. Wy trafiliście na złe kobiety a ja na złego mężczyznę.

  Zobacz cały wątek: prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

 • Mam pytanie co w sytuacji gdy ojciec dziecka pracuje za granicą i co łatwo przewidzieć zarabia więcej niż w Polsce. Podczas rozwodu wspólnie ustaliliśmy kwotę alimentów, zgodziłam się na 500zł. Zależało mi szybkim rozwodzie a taki był jego warunek. Nie ponosi żadnych pobocznych kosztów jak ubrania, buty, angielski, wakacje itp. Próbowałam 2 lata temu rozmiawiać o podwyższeniu alimentów ale zagrosił, że mi porwie dziecko jeśli wniose wniosek do sądu. A kwota została stara. Boję się, że jak wniose sprawe o podwyższenie alimentów przestanie płacić wogóle a ja nawet nie wiem gdzie mieszka, gdzie pracuje. Czy ktoś z was zna procedure jaka obowiązuje w przypadku rodzica pracującego poza Polska? Można jakoś egzekwować alimenty ?

  Zobacz cały wątek: Wysokość alimentów - a dochody ojca


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane