Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: wllodek99

 • Login: wllodek99
 • Data rejestracji: 2011-09-09
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 33 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty wllodek99

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W przypadku tej "dużej korporacji" przynajmniej 3 lata.

  Zobacz cały wątek: ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

 • W Polsce są trzy rodzaje władzy: ustawodawcza, sądownicza, wykonawcza. Władzę ustawodawczą sprawuje Sejm i Senat, władzę sądowniczą sprawują Sądy w tym Sąd Najwyższy, które to sądy są od stosowania prawa, a nie od jego uchwalania do czego powołany jest Sejm i Senat. W dniu 03.08.2008 r. weszła w życie uchwalona przez Sejm zmiana kodeksu cywilnego, w której to zmianie przewidziano wprowadzenie służebności przesyłu, której wcześniej nie było. Sąd Najwyższy w wielu wyrokach stwierdził, że jest możliwe liczenie okresu zasiedzenia służebności gruntowej na prawach służebności przesyłu przed 03.08.2008 r. pomimo, ze służebność przesyłu jeszcze nie istniała, ale istniały przepisy o służebności gruntowej. Zdaniem Sądu Okręgowego we Wrocławiu i Sądu Rejonowego w Grudziądzu, które wystosowały zapytania do Trybunału Konstytucyjnego, Sąd Najwyższy dopuścił się w ten sposób niedopuszczalnej funkcji prawotwórczej, czyli w swoich orzeczeniach dokonał tworzenia prawa, a nie jego stosowania co jest niedopuszczalne z punktu widzenia przyznania władzy ustawodawczej Sejmowi oraz z punktu widzenia art. 2 Konstytucji RP - który wprowadza zasadę demokratycznego państwa prawnego i zasadę pewności prawa, zaufania do prawa, niedziałania prawa wstecz. Trybunał Konstytucyjny prawdopodobnie jeszcze w styczniu 2013 r. podejmie decyzję na temat tych pytań prawnych. To w bardzo ogólnikowym zarysie przedstawienie problemu. Generalnie jakakolwiek odpowiedź będzie ze strony TK sprawy dalej i tak będziemy prowadzić, przynajmniej "My". Wiemy jak to robić. 

  Zobacz cały wątek: ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

 • Remek na co Ty czekasz? Czemu jeszcze nic nie robisz.?

  Zobacz cały wątek: ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

 • Zochan. Wdług moich wyliczeń kwota minimalna powinna wynosić przynajmniej 69 000 zł. Nie zgadzają mi się jednak m.kw. pasa technologicznego. Moim zdaniem jest ona za duża, ale nie znam szczegółów. Nadmieniam, że jest to kwota mnimalna. Kwota maksymalna jest dużo większa, ale tej nie podajemy klientowi ponieważ maksymalnej nie gwarantujemy. Za podobną linię mój niedoszły klient otrzymał 60 000 zł. bez rozprawy sądowej, my wyliczyliśmy że mógł otrzymać dużo więcej nie wiedząc, że już wziął pieniądze (okazało się to z chwilą sprawdzenia księgi wieczystej) ok. 120 tys. (kwota minimalna)

  Zobacz cały wątek: ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

Więcej postów użytkownika wllodek99


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane