e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo pracy forum prawne - Strona 155

(5078 tematów na forum)

  • witam mam taki problem bardzo często wyjeżdżam na delegacje służbowym autem i czy należy mi się jakieś wynagrodzenie za prowadzenia tego auta? mój szef twierdzi, że nie jestem kierowcą i mogę (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam takie pytanko czy może ktoś wie jakich zawodów nie powinna wykonywać osoba która miała problemy z prawem? z góry dziękuję za odpowiedź czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Chciałam się zapytać do czego jest potrzebny numer pesel pracodawcy? i jakie mogą być kary nałożone przez PIP? Z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam Mam takie pytanie jakie są korzyści ze zwolnienia grupowego a zwolnienia indywidualnego? i czy są jakieś w ogóle korzyści z takich zwolnień? z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam mam pytanie pracuję w firmie (spółka z.o.o) która zatrudnia więcej niż 50 osób i niestety nie ma żadnego pakietu socjalnego . Kiedy pracodawca jest zobowiązany aby firma taki pakiet posiadała?Z (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam pytanie czy jest to zgodne z prawem jeśli pracodawca umieścił w umowie zakaz prowadzenia własnej działalności gospodarczej o tym samym charakterze co działalność pracodawcy w tym samym (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam pytanie czy umowa jest ważna jeśli w treści a dokładnie w nazwie ulicy na której znajduje się siedziba firmy został popełniony błąd literowy? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Czy jest to zgodne z prawem, aby pracodawca stworzył listę na którą trzeba się wpisywać jeśli chce się rozpocząć przerwę? czy z takiej listy można wykluczyć kierownika?z góry dziękuję (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam Mam problem chciałam się zapytać jaka jest różnica miedzy 1/4, a 1/2 etatu? jakie świadczenia mi się należą? Z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam problem pracowałam na umowę o pracę i niedawno dostałam propozycję nowego stanowiska na nowym miejscu oczywiście wynagrodzenie lepsze. pracuje już od pewnego czasu na nowym stanowisku (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam Chciałam się zapytać czy pracodawca może nie dać pracowniki podwyżki, która jest obligatoryjna dla wszystkich pozostałych pracowników? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Witam Chciałem się zapytać czy są może jakieś uregulowania prawne dotyczące przestarzałego sprzętu komputerowego na stanowisku pracy? Jeśli ktoś coś wie na ten temat bardzo proszę o podanie (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Mam pytanie czy mogę pracować jeśli w chwili obecnej jestem na zwolnieniu L4 ? z góry dziękuje za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam mam pewne pytanie czy można zwolnić pracownika jeśli jest on na urlopie macierzyńskim, a po powrocie chciałby starać się o zaległy urlop wypoczynkowy?Z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Mam ogromny problem dostałem właśnie pracę i jestem na czas próby, i chciałem się zapytać czy na takiej umowie obowiązuje mnie urlop? ponieważ mam już wykupione wczasy i nie wiem co robić? (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam pewien problem ostatnio dostałam pracę, jednak warunki tej pracy mi nie odpowiadają.Zaczęłam również kurs księgowości dla bezrobotnych, z którego zostanę wyrzucona jeśli podejmę (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam Mam pytanie ponieważ czasami dyżuruję w niedzielę na telefonie i jakie powinno być moje wynagrodzenie? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam pewne pytanie ostatnio pracowałem w sobotę, czy za ten dzień przysługuje mi dzień wolny? z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam Pracuję w chwili obecnej na umowę na czas określony 1,5 roku, niedawno dowiedziałam się, że jestem w trzecim miesiącu ciąży, a przepracowałam na tej umowie jedynie tydzień. Czy jak zaniosę (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam mam pytanie chciałem sprawdzić własnego pracownika, który jest w chwili obecnej na zwolnieniu lekarskim? jak mogę to zrobić? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 8 odpowiedzi)

  • witam mam problem mój pracodawca nie zgodził się na mój urlop, ponieważ twierdzi,że pierwszeństwo mają pracownicy z dłuższym stażem pracy co w takiej sytuacji mogę zrobić? z góry dziękuję (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Pracuję w firmie od trzech lat mam umowę na czas określony i kiedy ta umowa może mi się zmienić na umowę na czas nieokreślony? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Mam pewien problem mój pracodawca nie zapłacił mi za urlop, mam umowę na czas nieokreślony, po powrocie kierownik poinformował mnie,że nie przysługiwały mi żadne dni wolne i nie zapłacił (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam, Mam pewne pytanie, chciałam się zapytać czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów za zakup okularów skoro moja praca polega na pracy z komputerem? jeśli tak to jakie dokumenty powinnam złożyć? (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Mam pytanie, rozwiązuję teraz własną firmę- spółkę z o.o. i moje pytanie dotyczy zwalniając pracowników powinienem wypłacić im odprawę pieniężną? Z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)