Forum prawne

udział w bójce art.158.paragraf 1

Policja zatrzymała 4 osoby za bójkę w miejscu publicznym ( 2 biło się z 2) .Podczas bójki nie nastąpiły poważniejsze uszkodzenia ciała, jedyne uszkodzenia uczestników to rozbite głowy i siniaki. Jeden z uczestników został zawieziony do szpitała ( nie z wniosku poszkodowanego) gdzie mu załozono gips na rękę . Zatrzymani wszyscy uczestnicy zostali zwolnieni po 40 godzinach.Mój znajomy wyszedł z "Protokołem zatrzymania" gdzie jako przyczynę podano "brał udział w bójce tj.art.158par.1 KK". Protokołu nie podpisał.Czy rzeczywiście z tak błachego powodu przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu?

2006.3.23 12:47:28

Odpowiedzi w temacie: udział w bójce art.158.paragraf 1 (6)

Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie musi nastapic.

2006.3.26 15:39:4

"Wystarczy miec pecha i w zytek idzie klamka bo napierdalanka sprawa latwa z kumplami ale kiedy jestes sam musisz bronic sie piesciami bo to sprawa honoru nie ma miejsca dla pozorow latwo odroznic braci od amatorow bohaterow. To nie biceps 40 tylko to co masz w glowie decyduje o tym czy na zniewage odpowiesz bo tylko prawdziwy czlowiek w slusznej sprawie sie postawi nigdy nie mow nigdy nie pozwole sie obrazic"

2007.8.15 15:41:18

Sprawa taka.Mnie i mojego kumpla zaczepiło 3 koksów,jeden odrazu walną tekst który z nas chce sie z nim zmierzyc ,nic nei mówiąc pozlismy dalej, ci nas doszli o zaczeli przepychac,szarpac. Na to na parking wjechal mój ojciec z matką i siostra podszedł do nas i mówi do jednego z durni zostaw go na to tamten jeb mi w łeb i mojemu ojcu.bronilismy się ale ich z 3 zrobiło sie 7.zanim wezwana przezemnie policja przyjechała minęło 40 min i mogli nas spokojnei zakatować.Teraz jestem oskarzony o udział w bójce mimo tego ze to ja zostałem zaatakowany i po bity.Wniosek 1- nie wzywaj policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie.

2007.12.5 12:44:24

art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa.
Ten,że artykuł działa wraz z art 157/1 lub2 Jezeli pobici nie posiadają zwolnienia powyzej 7 dni to wasze szczęście a jezeli mają powyzej 7 dni to raczej szykujcie sie na wyroki -jezeli pierwszy raz to zawiasy a jezeli nie to jest prawdopodobieństwo pujścia do wiezienia na rok moze mniej.Pisze to ze swojego doświadczenia.

2008.9.1 21:39:42

adsa

2010.2.19 14:42:49

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika