Forum prawne

koszty uzyskania przychodu 2011

Witam, w jaki sposób określić jakie pracownik ma koszty uzyskania przychodu? Są różne kwoty jeśli miejsce pracy jest w miejscu zamieszkania a kiedy się dojeżdża? Miejsce pracy mam w innej miejscowości i teraz mogę przyjąć większą kwotę? Chodzi tutaj o inną miejscowość, gminę czy miasto?

2011.1.17 13:31:28

Odpowiedzi w temacie: koszty uzyskania przychodu 2011 (3)

Koszty uzyskania przychodu z tytułu stosunku pracy, stosunku służbowego, spółdzielczego stosunku pracy oraz pracy nakładczej w 2011 roku są następujące:

* Przychody uzyskane z tytułu jednej umowy (miejscem stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest ta sama miejscowość, w której znajduje się zakład pracy)
- koszty miesięczne: 111,25 zł
- koszty roczne: 1335,00 zł

* Przychody uzyskane z tytułu więcej niż jednej umowy (miejscem stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest ta sama miejscowość, w której znajduje się zakład pracy)
- koszty roczne: 2002,05 zł

* Przychody uzyskane z tytułu jednej umowy (miejscem stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest inna miejscowość niż ta, w której znajduje się zakład pracy, a podatnik nie uzyskuje dodatku za rozłąkę)
- koszty miesięczne: 139,06 zł
- koszty roczne: 1668,72 zł

* Przychody uzyskane z tytułu więcej niż jednej umowy (miejscem stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest inna miejscowość niż ta, w której znajduje się zakład pracy, a podatnik nie uzyskuje dodatku za rozłąkę)
- koszty roczne: 2502,56 zł

2011.1.20 15:39:17

Witajcie, mam pytanie, cz podatek od nieruchomości może być kosztem uzyskania przychodu? Jak uważacie i jak na to patrzy prawo podatkowe?

2012.3.28 9:55:8

Ogólnie rzecz ujmując to może być. Bo zgodni z treścią art. 23 ust. 1 pkt 12, który stanowi, że do kosztów nie zalicza się podatku dochodowego oraz podatku od spadków i darowizn. Inne podatki mogą być kosztem. Jako tzw. koszty pośrednie , kosztem stają się one w momencie poniesienia.

2012.3.28 11:24:5

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika