Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

POMOCY, po zmianie przespisów spółdzielnia chce za wykup 12.000zł

Witam serdecznie, złożyłem wniosek do spółdzielni mieszkanioewj o przekształcenie mieszkania na własnościowe. Po paru dniach zgłosiłem się do spółdzielni i poinformowano mnie że muszę zapłacić 11.000zł, byłem bardzo zszokowany tą informacją ponieważ moja mama za większe mieszkanie w tej samej spółdzielni tylko w innej miejscowoci i blok jej jest starszy musi zapłacić 15zł, i co to za sprawiedliwość. Czy jest jakiś sposób aby to sprawdzić??? czy ktoś się zna natych sprawach??? Proszę o jakieś rady.

2007.7.30 20:13:38

Odpowiedzi w temacie: POMOCY, po zmianie przespisów spółdzielnia chce za wykup 12.000zł (2)

Mam ten sam problem. Z tego co można znaleźć w ustawie, chodzi o art. 12 ust.1 pkt. 2 czyli o spłate nominalnej wartości kwoty umorzenia kredytu w części przypadającej na lokal z lokatorskim spółdzielczym prawem do lokalu. Tylko skąd mam wiedzieć jaka jest ta nominalna wartość kwoty umorzenia ? Czy jest możliwe, że na początku lat 90-tych iflacja tak szalała, że mieszkanie rok starsze ma nominalną wartość ok 100 zł a nominalna wartość w przypadku mieszkania w tej samej spółdzielni, mieszkania moich rodziców wynosi 14.000 zł ? Czy można jakoś policzyć, sprawdzić czy księgowość w spółdzielni nie jest zanadto kreatywna ? Jeśli nie chodzi o inflację, to o co chodzi, jak to policzyć ?

2007.7.31 18:21:17

witam, i ja to samo, wszedzie sie rozpisuja "wykup za przyslowiowa zlotowke" i faktycznie sledze, czytam jedna pani kupila za 600 zł, druga za 1500, trzecia za 67 zł a mi dzis spoldzielnia przyslala info ze 13 500,00 zł i mieszkanie jest moje (nadmienie jeszcze ze jakies 10 lat temu kiedy chcialam wykupic to samo mieszkanie zazadali 23 000 zł wiec po super ulatwieniach, ustawach i znizkach no i oczywiscie 10 latach eksploatacji obnizaja mi o niecala polowe), jak mozna to sprawdzic, przeliczyc, do kogo sie udac po pomoc w sprawdzeniu wyliczen spoldzielni ???

2007.10.3 19:45:9

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika