Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Proszę pilną pomoc, art 286kk

Witam. Mam zarzut za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz 5 zarzutów z art 286 i 1 zarzut za posiadanie narkotyków. Byłam w areszście śledczym niecałe 5 miesięcy, zdecydowałam się na współpracę, złożyłam obszerne wyjaśnienia na innych członków grupy,na podstawie moich zeznań zostało skazanych kilka osób. Oczywiście przyznałam się. Jest to moja pierwsza kolizja z prawem,w momencie popełniania przestępstw byłam pod wpływem narkotyków, jestem uzależniona także od hazardu. Po opuszczeniu aresztu odbyłam terapię w zamkniętym ośrodku, dalej kontynuuję terapię oraz leczę się psychiatrycznie, mam stwierdzone zaburzenia lękowe i depresyjne. Biegli psychiatrzy potwierdzili to. W tej chwili pracuję od ponad 2 lat.
Prokurator zaproponował karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz naprawę szkody. Odbędzie się posiedzenie, jest już ustalony termin, otrzymałam zawiadomienie. Mam pytanie, czy sąd zgodzi się na taką karę? Jak to zwykle wygląda? W kodeksie karnym jest zapis że nadzwyczajne złagodzenie kary sąd stosuje obligatoryjnie w przypadku złożenia zeznań na pozostałych członków grupy i ujawnienie okoliczności popełnianych przestępstw. Mam rozumieć zatem, że sąd zastosuje wobec mnie nadzwyczajne złagodzenie kary?
Błagam o odpowiedź i z góry dziękuję.

2021.7.19 22:46:51

Odpowiedzi w temacie: Proszę pilną pomoc, art 286kk (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika