Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Skarga na czynności komornika, gdańsk 2012

Komornik nie jest bezkarny!!

rozumiem że skarga na komornika przysługuje i wierzycielowi i dłużnikowi.

złożyłem skarge do komornika, ten jednak sie z nia nie zgodził-bo to była skarga na niego. teraz sprawa jest w sadzie, tyle ze w sadzie pewna pani ktora znala tego adwokata powiedziala zebym sprawdził ile czasu mineło od niezgodzenie sie z moja skarga, gdyz komornik ten jest dosyc leniwy i opieszaly. nie wiem zabardzo o co moze chodzic. to ma znaczenie kiedy komornik złozył swoj brak zgody co do mojej skargi w sadzie??

2012.2.6 12:2:45

Odpowiedzi w temacie: Skarga na czynności komornika, gdańsk 2012 (7)

dlaczego nie można złożyć skargi na Postanowienie Sądu
oddalające oczywiście skargę na czynności komornicze?

2012.2.6 13:24:16

komornik jako funkcjonariusz ma obowiazki tak samo jak przywileje, jego obowiazkiem jest w pani przypadku w przeciagu 3 dni zlozyc do sadu nie zgodzenie sie z pana/pani skarga, jesli nei zrobi tego w wyznaczonym terminie to za to odpowiada.

2012.2.6 13:58:25

Zgodnie z przepisem art. 23 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji, komornik ma obowiązek naprawić szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu czynności

2012.2.6 14:43:8

no i niby jak to wynagrodzi czy zadość uczyni?? wyliczą ile ma zapłacić za dwa dni spóźnienia??... a jak np. wiadomo że zrobił to celowo?? tylko pewnie trzeba to będzie udowodnić...

2012.2.7 9:36:28

to jedyny powód na złożenie skargi? jesli tak to nie warto, bo kilka dni spóźnienia jeżeli pani to wielkiej różnicy nie zrobiło to żadna szkoda. komornik może tłumaczyć sie nawałem spraw i mu się nic za to nie stanie. tak więc o ile komornik nie robi tego celowo lub nie dopuszcza sie innych nadużyć to proszę się ine bawic w takie skargi, zajmuja one czas sądom które powinny go poswiecic na wazniejsze sprawy.

2012.2.14 10:18:24

komornik w gdansku alicjia julke koszczewa to najgorszy komornik to co ona wyprawia to powinno ja sie zamknac a sedziowie ja popieraja ona zondzi jak mafia skandal ze takom patologie sie z pracy niewyzucilo gdzie prawo prawo po stronie komornikow skandal ze jeszcze bande sie toleruje prawo kulawe ona robi co chce i bierze ile chce widac ta kaste patologiczna w sadach gdanskich i u komornikow poco placimy nate szmaciajstwo skandal gdzie zlorzyc skarge w sadzie patologicznym jak gdansk to kpina

2017.11.9 11:19:30

Skarga generalnie służy przeciwko czynnościom komornika. Wtedy czynności komornika poddane są kontroli i ocenie sądu. Chodzi zazwyczaj o zbadanie legalności działań komornika. Ja taką sprawę prowadziłam przeciwko komornikowi z kancelarię Cejrowski Tczewa i sprawa wygrana przeze mnie.

2017.12.7 10:31:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika