Forum prawne

Szukam wzoru umowy kupna/sprzedaży samochodu

Hej ludziki, potrzebuję informacji jak wygląda dokładnie takie pismo, jakiś przykład takiego pisamo byłby mile widziane;)

2012.5.7 10:29:19

Odpowiedzi w temacie: Szukam wzoru umowy kupna/sprzedaży samochodu (5)

Witam. bardzo bym prosiła o podanie wzoru umowy kupna - sprzedaży samochodu, który pozwoli na szybkie przeprowadzenie czynności prawnych związanych ze zbyciem pojazdu. z góry dziękuję za pomoc!

2011.4.11 21:41:54

dobrzy ludzie, najlepiej faceci.

musze sprzedac samochód i potrzebuje wiedziec jak taka umowa ma wygladac, jak amcie gdzies sowje to podeslijcie mi je, albo jakies formularze o ile są.

2012.2.17 11:26:31

fajno fajno, szkoda ze platno :]

2012.2.20 10:4:16

Witam !

Ppotzebuje sprzedac auto ale nie mam pojecia jak ma wugladac taka umowa, pozatym jedna osoba ktora chce je kupic nie moze przyjechac sama po auto tylko kogos po nie wysle ale umowe podpiszemy innego dnia... nie podoba mi się to. Jak to powinno wygaldac?

2012.3.26 10:42:46

Umowa musi być spisana w sposób właściwy o ile chcemy aby transakcja przebiegła w sposób prawidłowy. Informacje które przekazuje umowa to przede wszystkim kto zbywa się samochodu na czyją rzecz za określoną sumę przy czym osoba sprzedająca po uiszczeniu zapłaty zrzeka się zupełnie prawa do pojazdu. Osoba, która zobowiązała się zakupić wybrany przedmiot obowiązana jest pokryć jej koszty oraz wywiązać się z jej odbioru w ustalonym wcześniej terminie.

Umowa kupna-sprzedaży powinna być skonstruowana pisemnie w dwóch tak samo brzmiących egzemplarzach umowy, dla obydwu stron transakcji. Musi zawierać określony przedmiot(marka, model), który ma zostać sprzedany wraz z podaną za niego cenę. W umowie oczywiście obowiązkowo umieszcza się datę jej zawarcia, dokładne dane obu stron spisane z dowodu osobistego wraz z nr. dowodu. Na koniec umieszcza się podpis na obydwu egzemplarzach.

Pojazd który musi zarejestrować nowy nabywca w WK powinien być wsparty dokumentacją w postaci dowodu własności pojazdu, dowodu rejestracyjnego, aktualnym przeglądem technicznym, polisa odpowiedzialności cywilnej, dowodem osobistym i kartą pojazdu.

2012.3.26 11:19:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika