Archiwum 17 Styczeń 2005
Brak artykułów do wyswietlenia.
PYTANIA I ODPOWIEDZI
-
Zasady ustalania wysokości delegacji za podróż
Zatrudniam kierowcę w mojej firmie. Chcę go wysyłać na trasie z Łodzi do Holandii i z powrotem, aby przewoził ludzi. Będę wystawiał mu delegację na czas wyjazdu (na kilka dni). Delegacja będzie kosztem w mojej firmie. W tej delegacji mojemu pracownikowi policzę 42 euro dietę za dobę (zgodnie (...)
-
Podatek rolny czy podatek od nieruchomości
Firma dzierżawi grunt od osoby fizycznej (zwykła umowa), na którym znajduje się wybudowana przez firmę ponad 20 lat temu studnia głębinowa będąca własnością firmy. Firma płaci rolnikowi czynsz za dzierżawę gruntu. Kto i jaki podatek powinien płacić od tego gruntu: osoba fizyczna - podatek (...)
-
Ocena dowodów przez sąd
Czy wyjęte pisma z kopert (wezwania do zapłaty), nie odebrane przez właścicila lokalu w określonym terminie z urzędu pocztowego, mogą być dowodami w postępowaniu upominawczym?
-
Obowiązek zawarcia umowy na czas nieokreślony
Za którym razem pracodawca ma obowiązek podpisania umowy na czas nieokreślony jeśli jestem nauczycielem mianowanym, a awans zawodowy robiłem w innej szkole oraz jeżeli pracuję w tej samej szkole i dyrektor podpisał już ze mną 2 umowy o pracę na czas określony?
-
Skuteczność wypowiedzenia najmu lokalu
Została podpisana umowa najmu lokalu na czas określony 5 lat, najemca płaci czynsz regularnie oraz spełnia wszystkie inne postanowienia umowy. Dodatkowo strony zawarły w umowie klauzulę, iż nie można rozwiązać umowy wcześniej niż przed datą zakończenia umowy. Czy jeśli wynajmujący napisze (...)
-
Wykaz zawodów w szczególnym charakterze
Gdzie znajdę wykaz zawodów wykonywanych w szczególnych warunkach, które uprawniają do wcześniejszej emerytury?
-
Język zawarcia umowy w Polsce z obcokrajowcem
W przypadku zawierania umowy z dostawcą zagranicznym jaki język kontraktu obowiązuje? Jak ustala się właściwość sądu, na ile polski partner handlowy ma prawo wyboru w zakresie stosowania prawa określonego kraju w odniesieniu do umowy? Czy umowa musi być dla potrzeb polskich organów kontrolnych (...)
-
Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej
Czy przedsiębiorca - osoba fizyczna, wobec której komornik umorzył (jako bezskuteczne) postępowanie egzekucyjne, a który (dalej nie regulując należności należności i prowadząc działalność gospodarczą) nabywa znów towary z odroczonym terminem płatności i nie płaci za nie pomimo upływu (...)
-
Właściwość miejscowa dla dochodzenia praw z weksla
Jednym pozwem chcę dochodzić zapłaty weksla solidarnie od wystawcy weksla i poręczyciela. Kwota należności głównej z weksla wynosi 290.000,-zł, pozwani mają siedziby w różnych miejscowościach w różnych województwach. Czy można dochodzić jednym pozwem w postępowaniu nakazowym roszczenia (...)
-
Potrącenie wzajemnych wierzytelności
Jeśli jedna ze stron umowy dokonała kompensaty należności wobec drugiej strony czy druga strona musi się z tym zgodzić? Czy może odmówić takiego rozliczenia pomiędzy stronami, gdyż np. nie zgadza się z formą wyliczeniem tej należności? Kiedy musi się zgodzić dana strona, a kiedy nie?
-
Wynagrodzenie za nadgodziny dyrektora
Czy osoba pracująca jako dyrektor w firmie nie ma prawa do nadgodzin? Czy sytuacja, że poświęca firmie po 12 godzin dziennie wpisuje się w zakres jego obowiązków?
-
Krąg uprawnionych do zachowku
W dniu 13.04.1994 r. została notarialnie zawarta umowa darowizny, w której stwierdza się między innymi: \"Jan i Anna małżonkowie Kowalscy oświadczają, że od dnia 01.01.1951 r. pozostają w związku małżeńskim, zaś powyższa nieuchomość (będąca przedmiotem darowizny) nabyta w czasie trwania (...)
-
Naruszenie warunków umowy najmu na czas określony
Mam zawartą umowę najmu na czas określony, najemca nie płacił ponad pół roku i opuścił lokal bez wypowiedzenia mimo, że umowa była zawarta na czas określony. Czy zobowiązany jest do zapłaty całego czynszu, czy tylko za czas w którym przebywał w tym lokalu?
-
Przedawnienie roszczeń agenta
Jaki jest termin przedawnienia roszczeń dla mnie, jeżeli byłem agentem firmy i wystawiałem faktury prowizyjne i po jakim czasie przedawnia się takie roszczenie?
-
Zmiana zakładu karnego dla skazanego
Syn odbywa karę pozbawienia wolności 6 lat w Rawiczu. Mieszkamy we Włocławku, gdzie znajduje się również zakład karny i chciałabym przenieść syna do Włocławka. Co muszę zrobić i jakie do kogo dokumenty złożyć? Jak uargumentować takie przeniesienie?
-
Weryfikacja kupowanego samochodu
Zamierzam kupić używany samochód. Gdzie mogę sprawdzić czy samochód nie jest kradziony?
-
Koncesja na prowadzenie radia internetowego
Zajmuje się od jakiegoś czasu z kolegą radiem internetowym i cały czas chodzą za mną pewne pytania. Czy radio internetowe jest legalne, gdy nie czerpiemy z niego korzyści finansowych? Jeżeli jest nielegalne, kto ponosi za to odpowiedzialność - prezenterzy / właściciel serwera / założyciel (...)
-
Wypełnienie weksla niezgodnie z deklaracją
Wypełniając weksel in blanco pomyliłem się jako wierzyciel i wpisałem nazwę miesiąca inną niż wynikałaby to z deklaracji wekslowej. Zamiast styczeń wpisałem grudzień 2005 roku. Czy można skreślić słowo grudzień i wpisać nad nim słowo styczeń, czy też taki weksel traci swą ważność (...)
-
Obiekt tymczasowy
Jak należy rozumieć 120 dni w art. 29 ust.12 prawa budowlanego w przypadku budowy kiosku ulicznego?
-
Kwestionowanie nakazu zapłaty
Czy to prawda, że dłużnik, przeciwko któremu Sąd wydał nakaz zapłaty (w trybie nakazowym lub upominawczym) może praktycznie nieograniczoną liczbę razy odwoływać się od takiego nakazu, każdorazowo (podczas trwania procesu, a później podczas rozpatrywania przez Sąd złożonego przez siebie (...)
-
Ostrzeżenie o możliwości popełnienia przestępstwa
Mam dłużnika, którego postawa wydaje się wypełniać znamiona wyłudzenia i czynić zasadnym złożenie (skutecznego) doniesienia do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia tegoż przestępstwa. Czy będzie to zgodne z prawem, jeśli najpierw prześlę stosowny projekt tego doniesienia wyłącznie (...)
-
Odszkodowanie za naruszenie praw autorskich
Jedna z firm opublikowała moje tłumaczenie. Nie podpisała go moim nazwiskiem, podpisała: Tłumaczenie: Firma U. Chcę zwrócić się do firmy o odszkodowanie lub ewentualnie do sądu skierować pozew. Jak powinienem obliczyć wysokość odszkodowania? Czym należy kierować się przy obliczaniu tej (...)
-
Podział majątku a prawa majątkowe drugiej żony
Mąż jest współwłaścicielem mieszkania z pierwszego małżeństwa. Z pierwszą żoną mają 2 dzieci. Za 2-3 tygodnie urodzę nasze dziecko. Czy w tej sytuacji nasze dziecko jest uprawnione do części majątku męża (majątek nie został podzielony po rozwodzie)? Jeśli tak, to w jakiej części (...)
-
Ważność odpisu z KRS
Jak długo zachowuje swoją ważność odpis z KRS dostarczany przez spółkę kontrahentowi? Czy pracownik spółki może poświadczyć na odpisie że jest on zgodny ze stanem faktycznym?
Artykuły i poradniki
-
Terminy przekazania informacji niezbędnych do wypełnienia zeznania podatkowego za 2004 r.
Kluczową datą w tym wypadku jest 28 lutego 2005 r. Do tego dnia płatnicy składek mają obowiązek przesłania podatnikom informacji o wysokości dochodów uzyskanych od tych płatników w 2004 r. Zakłady pracy oraz rolnicze spółdzielnie produkcyjne i inne spółdzielnie (...)
-
Kiedy i w jakim trybie możesz zaskarżyć uchwały walnego zgromadzenia spółdzielni
Spółdzielnia jako osoba prawna prowadzi swoją działalność za pomocą organów, takich jak: walne zgromadzenie, rada nadzorcza i zarząd spółdzielni. Źródłem działań przez nie przedsiębranych są przede wszystkim uchwały, które wytyczają kierunki działania spółdzielni. Czasami jednak (...)
-
Czy ktoś kontroluje działania twojej spółdzielni?
Spółdzielnia jako dobrowolne zrzeszenie nieograniczonej liczby osób, może pełnić różne, doniosłe społecznie funkcje. Aby zapewnić skuteczność osiągania tych różnych celów, koniecznym jest prowadzenie działalności gospodarczej w interesie swoich członków. Działalność gospodarcza (...)
-
W jaki sposób powstaje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?
Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu jest jedną z możliwych prawnych konstrukcji, które pozwalają zajmować lokal należący do spółdzielni mieszkaniowej. Spośród wszystkich innych form spółdzielczych praw do lokalu, spółdzielcze lokatorskie prawo (...)
-
Kto rządzi Twoją spółdzielnią i jakie uprawnienia przysługują tym organom
Każda spółdzielnia bez względu na to czy to będzie spółdzielnia mieszkaniowa, czy spółdzielnia pracy, czy też spółdzielnia produkcji rolnej musi posiadać odpowiednie organy, przez które będzie prowadzić swoją działalność. Spółdzielnia bowiem, (...)
-
Czy powinieneś się obawiać, gdy spółdzielnia łączy się z inną? Czy podział spółdzielni niesie ze sobą jakieś ujemne skutki dla Ciebie?
Instytucja łączenia i podziału spółdzielni ma za zadanie dostosować wielkość danej spółdzielni do wymogów określonych przez istniejące potrzeby, uzasadnione racjonalną gospodarką. Dodatkowo podział oraz połączenie się spółdzielni winien być uzasadniony chęcią (...)
-
Czy Twoje lokatorskie prawo do lokalu może wygasnąć?
Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego powstaje na skutek zawarcia przez spółdzielnię z jej członkiem umowy o ustanowienie takiego prawa, którą zazwyczaj poprzedza zawarcie między tymi samymi podmiotami umowy o wybudowanie lokalu. Na mocy umowy o ustanowienie (...)
-
Jakie prawa i obowiązki spoczywają na członku spółdzielni, któremu przysługuje odrębna własność lokalu?
Celem spółdzielni mieszkaniowych jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych jej członków oraz ich rodzin przez budowanie lub nabywanie budynków w celu ustanowienia na rzecz członków praw do lokali. Prawa, które spółdzielnia najczęściej ustanawia na rzecz (...)
-
Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)
Poziom realizacji przez państwo polskie zadań o charakterze socjalnym nie jest może taki jak w niektórych zachodnich państwach opiekuńczych, niemniej jednak rząd podejmuje pewne próby w tych sprawach. Taką próbą jest ustawa o niektórych formach popierania budownictwa (...)
-
Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie
Kasa mieszkaniowa to jeden ze sposobów uzyskania środków pieniężnych na planowaną inwestycję mieszkaniową. Kasa Mieszkaniowa jest działalnością banku, polegającą na prowadzeniu rachunków oszczędnościowo - kredytowych dla klientów indywidualnych i udzielaniu kredytów kontraktowych przeznaczonych (...)
Opinie prawne
Gdy udziały w nieruchomości wspólnej wspólnoty zostały błędnie obliczone... – opinia prawna
Stan faktyczny Zarząd wspólnoty mieszkaniowej ujawnił, że w będącym w jego dyspozycji wykazie powierzchni lokali są nieścisłości (w przypadku niektórych lokali różnice w powierzchni (...)
Co może zarząd wspólnoty mieszkaniowej? - opinia prawna
Stan faktyczny Zarząd wspólnoty mieszkaniowej ujawnił, że w będącym w jego dyspozycji wykazie powierzchni lokali są nieścisłości. Po skonfrontowaniu posiadanego wykazu z (...)
Gdy nie zgadzam się na wysokość opłat narzucanych przez spółdzielnię – opinia prawna
Stan faktyczny Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo obciążać właściciela lokalu użytkowego wyższymi kosztami (za sprzątanie, wywóz śmieci, fundusz remontowy, itp) niż ma to miejsce (...)
Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna
Stan faktyczny Mieszkanie babci zostało jej przydzielona przez elektrownię w 1945 r. (jest to część lokalu mieszkalnego w Warszawie), druga część - Pani X (obca osoba). Babcia po kilku latach (...)
-
Stan faktyczny W roku 2000 nasza firma, jako spółka cywilna, nabyła spółdzielcze własnościowe prawo do dwóch lokali użytkowych. W chwili obecnej Spółdzielnia domaga się uzupełnienia wpłaty (...)
Mieszkanie pracownicze, czy można je wykupić (od lasów państwowych) – opinia prawna
Stan faktyczny Mieszkam w domu, który jest w zarządzie Lasów Państwowych. Mój mąż był pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego. Chciałabym wykupić dom od KPN (od 25 lat mieszkam w tym (...)
-
Stan faktyczny 30 grudnia 2001 r. podpisałem w BPH S.A. tzw. umowę o prowadzenie rachunku "kasa mieszkaniowa" na okres 3 lat i do dnia dzisiejszego systematycznie gromadziłem oszczędności, rozliczając (...)
Interpretacje podatkowe
-
Zgodnie z przepisami art.93a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz.926 ze zm.) spółka nie mająca osobowości prawnej, do której osoba fizyczna wniosła na pokrycie udziału wkład w postaci swojego przedsiębiorstwa wstępuje we wszystkie przewidziane w przepisach (...)
-
Działając na podstawie art. 14a § 1 i § 3 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nisku, w odpowiedzi na pismo z dnia 15.12.2004 r. (data wpływu do tut. organu 17.12.2004 r.) w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie (...)
-
Na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym do dnia 31.12.2004 r., Dyrektor Izby Skarbowej w Rzeszowie, po zapoznaniu się z treścią udzielonej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Dębicy informacji o (...)
-
?Jesteśmy producentem opakowań z kartonu. Opakowania sprzedajemy odbiorcy krajowemu, któremu one służą do pakowania w nie swoich wyrobów. Wyroby te są wysyłane do Niemiec. W Niemczech opakowania podlegają recyklingowi. Istnieją tam organizacje, zajmujące się usuwaniem i ponownym wykorzystaniem (...)
Czy Spółka dzielona ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe na dzień poprzedzający dzień wpisu (...)
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie odpowiadając na wniosek z dnia 29.12.2004 r. o zmianę informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego Naczelnika I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie z dnia 21.12.2004 r. Nr 1MUS-1471/DPD1/423/266/2004/SP z dnia 29.12.2004 r. wyjaśnia jak (...)
dotyczy wystawiania i akceptowania faktur oraz stawki na dostawę drewna opałowego
Dyrektor Izby Skarbowej w Rzeszowie, dokonując weryfikacji w trybie 14b § 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym do dnia 31.12.2004 r., informacji udzielonej Podatnikowi przez Naczelnika Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w (...)
-
Działając na podstawie przepisu art. 14b § 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym do dnia 31.12.2004 r., Dyrektor Izby Skarbowej w Rzeszowie dokonuje niniejszym weryfikacji informacji z dnia 24.06.2004 r. (znak: PUS.II/443/143/2004) (...)
-
Natomiast stosownie do przepisu art. 87 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług, terminy dokonania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad podatkiem należnym mogą zostać skrócone odpowiednio do 25 i 60 dni na umotywowany wniosek podatnika, złożony wraz z deklaracją podatkową, w sytuacji, (...)
-
Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) w odpowiedzi na pismo z dnia 17.12.2004 r. bez znaku uzupełnione pismem bez znaku z dnia 30.12.2004 r. w sprawie stosowania przepisów prawa podatkowego uprzejmie informuję: (...)
Jaką stawkę należy zastosować do usług ogólnobudowlanych takich jak:1. adaptacja pomieszczenia (...)
Spółka zwróciła się pismem z dnia 08.06.2004 r. (data wpływu 14.06.2004 r.) uzupełnionym pismem z dnia 23.06.2004 r. (data wpływu 28.06.2004 r.) do Naczelnika Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze o udzielenie informacji w zakresie stosowania prawa w niżej opisanej sytuacji.Stan faktyczny: (...)
-
W dniu 05.01.2005 r. Gmina L. zwróciła się z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Wniosek został uzupełniony w dniu 13.01.2005 r. Gmina zwracając się z zapytaniem czy nie będąc podatnikiem podatku od towarów i usług będzie miała (...)
-
Na podstawie art.14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997r Ordynacja podatkowa - Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze. zm.( zwanej dalej Ordynacją podatkową) stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego na pisemne zapytanie podatnika, płatnika lub inkasenta, ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji (...)
-
Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowegow Kołobrzegu, na pisemne zapytanie podatnika z dnia 16 listopada 2004 r., udziela informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego i stwierdza, co (...)
Dotyczy ustalania proporcji sprzedaży.
Zgodnie z przepisem zawartym w art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54 poz. 535) w stosunku do towarów i usług, które są wykorzystywane przez podatnika do wykonywania czynności, w związku z którymi przysługuje prawo do obniżenia kwoty (...)
-
Podatnik występuje z zapytaniem czy w związku z realizacją swych ustawowych zadań w zakresie udzielania pomocy finansowej /bezzwrotne wsparcie/ beneficjantom , którymi są przedsiębiorcy oraz inne podmioty wymienione szczegółowo w art. 6 b ust. 1 ustawy o utworzeniu Agencji, istnieje po (...)
-
W odpowiedzi na wniosek z dnia 29-11-2004 r., uzupełniony w dniu 14-01-2005, Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego, działając w trybie art. 14a § 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz.926 z późn. zm.) informuje jak niżej.Spółka wykonała (...)
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy świadczeniu usług polegających (...)
Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza, w odpowiedzi na pismo z dnia 29.12.2004 r. (data wpływu do Urzędu: 30.12.2004 r.) w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)
-
Stan faktycznyPodatnik jeździ w korporacji taksówkowej, która ma podpisaną umowę z firmą na świadczenie usług taksówkowych. Korporacja rozlicza się z firmą raz w miesiącu wystawiając fakturę VAT na podstawie rachunków bezgotówkowych (potwierdzenia realizacji kursu), które wystawia (...)
-
Na podstawie art.14a § 1, 3, 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 1997r Nr 137 poz. 926 z późniejszymi zmianami), art. 43 ust.1 pkt 1 i 2, ust.6 ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004r nr 54 poz.535), w związku z § 8 ust.1 pkt 12 rozporządzenia (...)
-
W nawiązaniu do pisma z dnia 19.11.2004 r. znak PP/443-72/04, stanowiącego odpowiedź na pismo z dnia 27.10.2004 r., Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach zmienia udzieloną informację i działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, (...)
-
Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54 poz. 535) ? zwalnia się od podatku usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy. W załączniku tym ? w poz. 11 ? figurują usługi związane z kulturą, w tym również usługi twórców i artystów (...)
Dotyczy opodatkowania usług fotograficznych świadczonych na terytorium Wspólnoty.
Na podstawie art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54 poz. 535) ? w przypadku świadczenia usług w dziedzinie kultury, sztuki, sportu, nauki, edukacji lub rozrywki ? miejscem świadczenia usług jest miejsce, gdzie usługi są faktycznie świadczone. (...)
Dotyczy opodatkowania VAT rozliczeń z tytułu mediów.
Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2000 r. Nr 80 poz. 903 z późn.zm.) ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. Jednostka powstała w oparciu o powyższy przepis posiada określoną (...)
Dotyczy możliwości odliczania pełnego podatku VAT za raty leasingowe.
Jak wynika z pisma podatnik w związku z aneksem z dnia 29.10.2004 r. do umowy leasingu operacyjnego zawartej w dniu 23.07.2003 r. stał się nowym korzystającym z przedmiotu leasingu tj. samochodu Citroen C5, który nie spełnia warunków wynikających ze wzoru określonego w art. 86 ustawy o podatku (...)
-
W związku z udzieloną przez Naczelnika Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim informacją nr 3630/PA/0709/169/04/SP/2 z dnia 04.10.2004 r. w trybie art. 14a §1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. nr 137, poz. 926 ze zm. ) XXXXX w Łodzi Dyrektor Izby Celnej w Łodzi (...)
-
W 2000 r. podatniczka rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego z częścią usługową oraz garażami. Na budowę tego budynku zaciągnęła kredyt. W związku z tym, że we wznoszonym budynku znajduje się 10 mieszkań z przeznaczeniem na wynajem, podatniczka korzystała ze stosownej ulgi. W październiku (...)
-
Zgodnie z określonym stanem faktycznym , podatniczka prowadzi zakład opieki zdrowotnej świadczący usługi w zakresie usług stomatologicznych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatniczka ma zamiar nabyć broń pneumatyczną. Strona zwróciła się z zapytaniem, czy może zaliczyć (...)
Opodatkowanie odszkodowania wynikającego z zawartego porozumienia.
Odpowiadając na Pana podanie z dnia 31.12.2004 r. w sprawie udzielenia informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (dotyczy opodatkowania odszkodowania), Naczelnik Urzędu Skarbowego w Suchej Beskidzkiej działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (...)
Akty Prawne
Dziennik Ustaw Poz. 118 z 2005
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 stycznia 2005 r. w sprawie opłat za używanie lokali mieszkalnych i opłat pośrednich
-
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 stycznia 2005 r zmieniające rozporządzenie w sprawie likwidacji jednostki badawczo-rozwojowej o nazwie "Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Maszyn dla Przetwórstwa Płodów Rolnych" w Pleszewie
-
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2004 r. w sprawie rodzaju i sposobów ewidencjonowania, przechowywania w straży ochrony kolei broni, amunicji, kajdanek, pałek służbowych oraz ręcznych miotaczy
-
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 11 stycznia 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół
-
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 stycznia 2005 r. w sprawie trybu i terminów konsultacji, współdziałania i współpracy przy opracowywaniu Narodowego Planu Rozwoju, programów operacyjnych i strategii wykorzystania Funduszu Spójności
-
Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 6 stycznia 2005 r. w sprawie ważności wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzonych dniu 21 listopada 2004 r. w województwie śląskim w okręgu wyborczym nr 29
-
Ustawa z dnia 22 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest
-
Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw
-
Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o Policji oraz ustawy - Kodeks postępowania karnego
-
Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach
-
Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych
-
Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz o prawie pomocy w celu ugodowego załatwienia sporu przed wszczęciem takiego postępowania
-
Ustawa z dnia 16 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o doradztwie podatkowym oraz ustawy o rachunkowości
-
Ustawa z dnia 16 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw
-
Ustawa z dnia 18 listopada 2004 r. o zmianie ustawy o utworzeniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz o zmianie innych ustaw