Archiwum 2 Listopad 2007

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  Pracownik podjął pracę w mojej firmie w dniu 29.10.2007 r. W tym czasie był na wypowiedzeniu w innej firmie. Okres wypowiedzenia upływał w dniu 03.11.2007 r. W dniu 31.10.2007 r. pracownik nie pojawił się w pracy. W dniu 02.11.2007 r. przyniósł pismo o rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem (...)

 • Aport w spółce z o.o. - zamiana

  Spółka z o.o. została zarejestrowana w KRS w 2005 roku, kapitał został wniesiony - w postaci aportu; zarząd złożył stosowne oświadczenie. Czy w takiej sytuacji aport w postaci oprogramowania, którym zgodnie z umową spółki zostały pokryte udziały w spółce, można zamienić na gotówkę (...)

 • Budowa bliźniaka

  Dokonaliśmy z siostrą zakupu działki budowlanej. Działka ma warunki zabudowy, które mówią, że można tam wybudować dom jednorodzinny. My planujemy wybudowanie małego bliźniaka. Czy będzie taka możliwość, czy gmina wyda pozwolenie na budowę bliźniaka, a może taki dom nie ma statusu domu (...)

 • Zakup mieszkalna a PCC i koszty notariusza

  Nabywam mieszkanie (nowowybudowane, wyodrębnione itp.) od dewelopera na podstawie umowy. Mamy podpisać ostateczną umowę u notariusza. Czy zapłacę podatek 2% PCC? Czy taksa notarialna będzie wynosić 50% stawki?

 • Kolejność dziedziczenia

  Mieszkamy razem z mamą w jednym domu, który stanowi naszą współwłasność. Wiem, że z punktu widzenia prawa w razie śmierci mamy całość spadku, w tym przypadku dom i grunt przechodzą na moją własność z tytułu dziedziczenia. Dodaję, że jestem jedynaczką, a mama wdową. Z moich informacji (...)

 • Urlop dla nauczyciela w szkole niepublicznej

  Jestem nauczycielem w prywatnej szkole o uprawnieniach szkoły publicznej. Przez okres wakacji byłam na urlopie macierzyńskim. Teraz, zgodnie z art. 66 (Dz. U. z 1997 r. Nr 56 poz. 357) Karta Nauczyciela, chciałam wykorzystać urlop uzupełniający w wymiarze 8 tygodni. Otrzymałam jednak odpowiedź (...)

Artykuły i poradniki

 • Co to jest patent europejski?

  Patent europejski jest patentem udzielanym przez Europejski Urząd Patentowy na podstawie Konwencji o udzielaniu patentów europejskich (Konwencja Monachijska z 5.10.1973 r.). Patent europejski udzielany jest na poszczególne kraje - strony Konwencji, wybrane przez zgłaszającego. W każdym państwie, (...)

Opinie prawneZmiany w PrawieInterpretacje podatkoweAkty Prawne