Archiwum 24 Sierpień 2007

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.

  Prezesem Sp. z o.o. (dwóch udziałowców), zarejestrowanej w Polsce, jest cudzoziemiec (narodowość holenderska); nie posiada polskiej rezydencji podatkowej. Jak wygląda kwestia wypłaty wynagrodzenia przez Sp. z o.o. prezesowi zarządu - cudzoziemcowi, nie mającemu polskiej rezydencji podatkowej? (...)

 • Przedawnienie odsetek od części długu

  Mój ojciec (rolnik) w 1997 roku zakupił towar (nawóz) na fakturę z terminem płatności w sierpniu tamtego roku. Owej faktury nie zapłacił. Firma oddała sprawę do sądu, a następnie do komornika. Firma, która sprzedała towar, upadła. Mój ojciec miał jeszcze inne długi, które były u komornika, (...)

 • Osoba prowadząca zakład w imieniu pracodawcy

  Dotyczy ustawy o dofinansowaniu pracodawcom kosztów kształcenia pracowników młodocianych. Ja prowadzę działalność gospodarczą. Moja małżonka pracuje u mnie na umowie o pracę jako osoba współpracująca i prowadzi zakład fryzjerski, szkoli pracowników młodocianych posiadając odpowiednie (...)

 • Opłata planistyczna na wniosek

  Zgodnie z art. 37 ust. 7 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości, której wartość wzrosła w związku z uchwaleniem lub zmianą planu miejscowego, przed jej zbyciem może żądać od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta ustalenia, (...)

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność pracownika

  Od 20.08.2007r. pracownik nie przychodzi do pracy i żaden sposób nie usprawiedliwił swojej nieobecności. Ta osoba ma również problem alkoholowy. Z tego powodu często była nieobecna. Nigdy jednak nie zastosowałem kary na podstawie przepisów prawa pracy. Zawsze zgadzałem się na urlop na dany (...)

 • Termin gwarancji dla wymienionego towaru

  Zakupiłem mp3, przed upływem czasu gwarancji, zaczął być niesprawny. Dlatego niezwłocznie udałem się do serwisu. Towar jeszcze był na gwarancji - po kilku dniach przysłano mi nowa mp3 tak przynajmniej wygląda. Czy okres gwarancji jest liczony nadal od tamtego zakupu towaru - mp3 czy biegnie (...)

Artykuły i poradniki

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  Zgodnie przepisami, zadania ochrony osób i mienia realizowane przez wewnętrzne służby ochrony (czyli uzbrojone i umundurowane zespoły pracowników przedsiębiorców lub jednostek organizacyjnych, powołane do ich ochrony) oraz przedsiębiorców, którzy uzyskali koncesję (...)

Opinie prawneZmiany w PrawieInterpretacje podatkoweAkty Prawne