e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 10 Marzec 2008

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  Jestem zatrudniona na umowę o pracę z wynagrodzeniem przekraczającym minimalne wynagrodzenie obowiązujące w 2008 r. (1126,00 PLN). Ponadto zamierzam zawrzeć na kilka miesięcy nieodpłatną umowę zlecenia z innym podmiotem niż mój pracodawca. Zleceniodawca prowadzi działalność gospodarczą. (...)

 • Zachowek a umowa dożywocia

  Rodzice za swojego życia przepisali umową dożywocia cały majątek tylko na jedno z dzieci. Pozostało dwoje dzieci. Czy w takiej sytuacji pozostałej dwójce dzieci przysługuje prawo do zachowku? Czy jeśli tak - kogo należy pozwać po śmierci rodziców? To dziecko, na które został przepisany (...)

 • Sposób załatwienia reklamacji

  W myśl odpowiedzi jaka widziałem w e-prawniku nie dotrzymanie terminu reklamacji jest równoważne z jej przyjęciem. Czy w związku z tym mogę żądać załatwienia reklamacji w sposób korzystny dla mnie, tzn. czy mogę się domagać wymiany bloczków na nowe bez względu na to czy istnieje możliwość (...)

 • Ujawnienie nieruchomości w księdze wieczystej

  W 1980 r. wybudowany został dom na działce, której współwłaścicielami są 3 osoby. Dom wybudowała 1 osoba - wszystkie pozwolenia, sprawy finansowe, rozliczenie z US dotyczyły tej 1 osoby. Obecnie właściciel domu chce ujawnić dom w hipotece. Właściciel otrzymał wypis z rejestru gruntów, (...)

 • Eksmisja osób starszych z lokalu

  Kupiłam mieszkanie z lokatorami. Jakie są ograniczenia, jeśli chodzi o eksmisję osób starszych? I z czego one wynikają?

 • Działalność gospodarcza a zwolnienie lekarskie

  Jestem osobą prowadzącą jednoosobową firmę od lipca ubiegłego roku. W chwili obecnej jestem w ciąży i "wisi" nade mną zwolnienie lekarskie. Szukam rozwiązania, które pozwoliłoby mi z jednej strony skorzystać z przywileju tego zwolnienia, ale z drugiej strony nie chciałabym, aby moja firma (...)

 • Równa ilość głosów na Zgromadzeniu Wspólników

  W spółce z o.o. jest 4 wspólników, z których każdy ma równą ilość udziałów 25% i nie ma udziałów uprzywilejowanych (udziały są równe i niepodzielne). 3 z nich są członkami zarządu, z których jeden jest Prezesem. Jak rozwiązać problem równej ilości głosów za i przeciw w głosowaniu (...)

 • Usługa transportowa na terenie Unii

  Firma ze Szwajcarii zleca polskiej firmie wykonanie usługi transportowej na trasie Polska-Niemcy. Firma szwajcarska nie posiada NIP-u unijnego. Gdzie powstaje obowiązek opodatkowania powyższej usługi, jeśli chodzi o przepisy w zakresie podatku VAT i jaką stawkę należy zastosować?

Projekty UstawInterpretacje podatkoweAkty Prawne