e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 17 Wrzesień 2008

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Nielegalne użytkowanie w granicach działki

  Zakupiłem od gminy działkę budowlaną w granicach, której sąsiedzi wcześniej urządzili sobie ogródki działkowe zajmując część mojego terenu swoimi ogrodzeniami, altankami i uprawami. W sytuacji, kiedy ja chciałbym ogrodzić swój teren nie mogę tego zrobić przez ich (...)

 • Kwestionowanie podpisu

  Spółka z o.o. składa do urzędu skarbowego deklaracje podpisane przez prezesa-obcokrajowca. Urząd skarbowy zakwestionował podpis prezesa na ostatniej deklaracji - zdaniem urzędu różni się on od innych podpisów prezesa. Prezes rzadko jest w Polsce. Urząd wzywa nas do złożenia podpisu ponownie. (...)

 • Przekształcenie spółdzielczego lokalu a hipoteka

  Mam dylemat, czy mieszkanie spółdzielcze własnościowe przekształcić w odrębną własność. Mieszkanie zajmuję od 1991. Budynek wielorodzinny został wybudowany ze środków z zaciągniętego kredytu od Banku na starych zasadach gdzie miał być spłacany przez 40 lat. Ale jak wiadomo spłaty (...)

 • Dostęp do wody dla pracowników

  Na placu składowym budowlanym, na którym będą pracować pracownicy brak jest dostępu do wody. W okolicznym oddalonym o 30 m budynku jest dostęp do wody i właściciel zgadza się na jej udostępnienie. Czy można podpisać umowę użyczenia z właścicielem budynku, czy też powinien to być inny (...)

 • Koszty założenia spółki

  Sporządzony został akt założycielski spółki z o.o. Obecny był tłumacz przysięgły, gdyż założyciel spółki jest obcokrajowcem. Czy zapłacone u notariusza: opłata za umowę spółki - za sporządzenie aktu notarialnego, podatek od czynności cywilnoprawnych, opłata za poświadczenie podpisu (...)

Artykuły i poradniki

Projekty UstawInterpretacje podatkoweAkty Prawne