Archiwum 1 Luty 2009

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

  • Uszkodzony towar - odstąpienie od umowy

    Otrzymałem przesyłką kurierską od osoby prywatnej używany mebel. Niestety dotarł uszkodzony. Wysyłający zgodził się, iż stan odebranego mebla różni się od wysłanego(zdjęcia przed wysyłką i po odbiorze, na dokumencie wysyłkowym została naniesiona uwaga, że mebel dotarł uszkodzony). (...)

  • Polski sąd a obce prawo

    Z jednej z Państwa odpowiedzi dowiedziałem się, że w niektórych sprawach konsument państwa wspólnotowego może wytoczyć przedsiębiorcy zagranicznemu powództwo przed sądem polskim. Podstawą prawną jest rozporządzenie Rady (WE) nr 44/2001 z dnia 22 grudnia 2000 r. Chciałbym się dowiedzieć (...)

  • Posiadanie marihuany

    U młodej, 17 letniej osoby policja podczas zwykłej kontroli znalazła woreczek z suszem ok 0,6 grama (waga woreczka i suszu) po przeszukaniu mieszkania policja niczego nie znalazła, osoba ta nie była pod wpływem ani narkotyków ani alkoholu nie posiadała też przy sobie żadnych innych podejrzanych (...)

  • Darowizna firmy żonie

    Istnieją przesłanki zdrowotne, by mąż darował firmę żonie w celu jej dalszego prowadzenia. Firma jest prowadzona jednoosobowo w oparciu o wpis do ewidencji. W majątku firmy znajdują sie ruchomości zakupione podczas trwania działalności, inwestycja w obcym środku trwałym oraz nieruchomość, (...)

Opinie prawneZmiany w Prawie