e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 11 Marzec 2010

 • 11.3.2010

  Kajdanki CBA niezgodne z konstytucją

  Stosowanie środków przymusu bezpośredniego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jest sprzeczne z ustawą zasadniczą - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

 • 11.3.2010

  Zasiłkowa dyskryminacja ma się skończyć

  Wszyscy pracownicy, w okresie pobytu w szpitalu, powinni dostawać jednakowe procentowo świadczenia - zarówno w postaci zasiłków chorobowych, jak również wynagrodzenia za czas choroby.

 • 11.3.2010

  Kierowcy ciężarówek jeżdżą bez uprawnień

  Prawie co szósty kierowca ciężarówki oraz blisko jedna dziesiąta kierowców autobusów jeżdżą bez pełnych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu. Policja traktuje ich łagodnie - pouczając.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Egzekwowanie prawa do widzeń z dzieckiem

  Jestem ojcem 2 letniego dziecka, które w chwili obecnej od prawie roku mieszka z jego matką. Nie byliśmy małżeństwem. Matka dziecka otrzymuje regularnie zasądzone przez sąd alimenty, ostatnio nawet udało jej się wywalczyć podwyższenie kwoty wcześniej zasądzonej. Nie mam ograniczonych praw (...)

 • Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o.

  Prowadzimy od 10 lat spółkę cywilną 2-osobową. Aktualnie chcemy przekształcić naszą spółkę cywilną w spółkę z o.o. Z tego co się dowiedzieliśmy - to nasza spółka z o.o. będzie miała nowy numer nip. Półtora roku temu na spółkę cywilną kupiliśmy samochód osobowy i odliczyliśmy (...)

Zmiany w Prawie • fotZa brak prądu należy się odszkodowanie

  Gospodarstwo domowe może otrzymać nawet 5 tys. złotych za szkody, powstałe na skutek przerw w dostawie prądu. Przedsiębiorcy mogą dostać o wiele więcej - dla (...)

Interpretacje podatkoweDzienniki urzędoweAkty Prawne