e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 12 Kwiecień 2010

 • 12.4.2010

  Kiedy poznamy następcę prezydenta Kaczyńskiego?

  O dacie wyborów prezydenckich zdecyduje pełniący obecnie funkcję głowy państwa Bronisław Komorowski.

 • 12.4.2010

  Wielka strata polskiej adwokatury

  W katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęła mec. Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Śmierć poniósł również mec. Stanisław Mikke, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Palestra".

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie renty

  W jakim terminie od uzyskania decyzji z ZUS o pozbawieniu renty z tytułu niezdolności do pracy, mogę odwołać się do Sądu Pracy?

 • Pożyczka udzielona spółce z o.o. przez wspólnika

  Czy pożyczkę dla spółki z o.o. udzieloną przez jej wspólnika należy zawrzeć w formie pisemnej, czy też może być \"ustna\"? Czy taką umowę należy gdzieś rejestrować lub zgłaszać (KRS ewentualnie Urząd Skarbowy)? Czy konieczna jest zgoda w formie uchwały Nadzwyczajnego Zgromadzenia (...)

Artykuły i poradniki

 • Tryb postępowania dotyczącego rozbiórek obiektów budowlanych

  Jeżeli nieużytkowany lub niewykończony obiekt budowlany nie nadaje się do remontu, odbudowy lub wykończenia, właściwy organ wydaje decyzję nakazującą właścicielowi lub zarządcy rozbiórkę tego obiektu i uporządkowanie terenu oraz określającą terminy przystąpienia do tych robót i ich (...)

 • Jak sprawdzić dewelopera - odpis z Krajowego Rejestru Sądowego

  Szykując się do zakupu mieszkania na rynku pierwotnym od dewelopera często obawiamy się, by nie dać mu się przysłowiowo \"nabić w butelkę\". Z uwagi na fakt, że takie przypadki niestety się zdarzają, warto zebrać więcej informacji na jego temat - jeszcze przed podpisaniem umowy. Działalność (...)

Interpretacje podatkoweDzienniki urzędoweAkty Prawne • Dziennik Ustaw Poz. 371 z 2010

  Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 marca 2010 r. w sprawie przebiegu dróg krajowych w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim

 • Dziennik Ustaw Poz. 370 z 2010

  Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie sposobu wyznaczenia współczynnika korygującego oraz naliczania i pobierania opłaty prowizyjnej od gwarancji oraz wysokości tej opłaty

 • Dziennik Ustaw Poz. 369 z 2010

  Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 kwietnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadania funkcjonariuszom Inspekcji Weterynaryjnej, Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego