e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 27 Lipiec 2012

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Co to jest weksel in blanco, jaka jest procedura jego podpisania i ściągalności?

  Co to jest weksel in blanco, jaka jest procedura jego podpisania i ściągalności?

 • Pogryzienie przez psa a odszkodowanie

  Podczas spaceru z moim psem (nieszkodliwym i prowadzonym na smyczy), na mój teren przedostał się pies sąsiada (duży wilczur), a następnie rzucił sie na mojego psa. Był bardzo agresywny. Mnie poturbował bardzo nieznacznie, ale mój pies ma kilkanaście głębokich ran. Czy mogę dochodzić odszkodowania (...)

 • Woda z balkonu zalewa sąsiadów - kto odpowiada?

  Dostałem wezwanie od mieszkających piętro niżej sąsiadów do usunięcia wady budowlanej na swoim tarasie w budynku wieloosobowym. Według nich na tarasie występuje wada na skutek której podczas deszczu woda dostaje się do wewnątrz budynku i zalewa niżej usytuowane mieszkania. Budynkiem zarządza (...)

 • Sposoby na podział nieruchomości

  Jestem współwłaścicielem domku z działką w którym mam udziały 50%, zaś pozostałe 50% udziałów ma druga rodzina. Dom jest dwupoziomowy, ze wspólną klatką schodową i piwnicą. Jako współwłaściciele chcemy dokonać podziału nieruchomości. Jak można to zrobić?

Artykuły i poradniki

 • Kiedy reklama jest nieuczciwa?

  Definicje czynów nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy podaje ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawa reguluje kwestię zapobiegania i zwalczania nieuczciwej konkurencji w działalności gospodarczej, w szczególności produkcji przemysłowej i (...)

Zmiany w PrawieInterpretacje podatkoweDzienniki urzędoweNaszym Zdaniem • fotZwiązki partnerskie - dlaczego nie?

  Przyznam szczerze, że przystępując do pisania tego postu, miałem mieszane uczucia. Moje podejście zmieniało się wraz z głębszym zastanawianiem się nad problemem (...)

Akty Prawne • Dziennik Ustaw Poz. 861 z 2012

  Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 23 lipca 2012 r. w sprawie szczegółowych zasad tworzenia i działania Lokalnych Komitetów Informacyjnych oraz współpracy w zakresie obiektów energetyki jądrowej

 • Dziennik Ustaw Poz. 860 z 2012

  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Działania informacyjne i promocyjne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013

 • Dziennik Ustaw Poz. 859 z 2012

  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych uprawnień żołnierzy w czynnej służbie wojskowej do przejazdów na koszt wojska

 • Monitor Polski Poz. 566 z 2012

  Komunikat Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki z dnia 17 lipca 2012 r. w sprawie sytuacji radiacyjnej kraju w II kwartale 2012 r.