Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Czy faktoring może nas ustrzec przed przyszłą windykacją?

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

 Kwestie bezpieczeństwa transakcji są coraz istotniejsze dla polskich przedsiębiorców, świadczy o tym chociażby struktura obrotów faktoringowych. Już rok 2008 przyniósł znaczny wzrost zainteresowania faktoringiem pełnym, w którym faktor przejmuje na siebie ryzyko braku zapłaty przez kontrahenta swojego klienta. Udział faktoringu pełnego wyniósł ponad 50 proc. w porównaniu do 29 proc. w roku 2007. Powyższy trend jest z jednej strony odzwierciedleniem sytuacji gospodarczej kraju, z drugiej wynikiem rosnącej świadomości polskich firm odnośnie bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Klient korzystający z usługi faktoringu wszystkie kluczowe elementy poprawiające bezpieczeństwo transakcji otrzymuje niejako w pakiecie.

Faktoring to pakiet usług, które mogą dodatkowo zabezpieczyć klienta w sytuacji podwyższonego ryzyka, a takiej sytuacji działa obecnie rynek.

Etapy usługi faktoringu - zobacz tutaj

W perspektywie kilku najbliższych miesięcy zacznie wzrastać baza dłużników zalegających z płatnościami stąd znaczenie usług związanych z minimalizacją ryzyka, zarządzaniem wierzytelnościami oraz ściąganiem należności będzie rosło. W tym roku na pewno powiększy się także zapotrzebowanie na informację gospodarczą bowiem przedsiębiorcy znacznie częściej będą sprawdzali, czy ich klienci i kontrahenci nie są uznawani za niewiarygodnych płatników.

Reasumując na rynku, na którym brakuje pieniędzy wzrasta zainteresowanie faktoringiem, który nie tylko finansuje ale dodatkowo zabezpiecza i monitoruje transakcje hołdując zasadzie, iż lepiej zapobiegać powstawaniu przeterminowanych należności niż dochodzić ich sądownie.

Faktoring jest jednocześnie bardziej elastyczny w ocenie klienta. Skupia się bowiem na analizie całej transakcji analizując portfel odbiorców, branżę, w której działa klient, wreszcie sytuację samego klienta. Stąd z usługi faktoringu mogą skorzystać firmy nawet o średnim standingu, które z powodu braku wymaganych zabezpieczeń bądź zbyt słabego standingu nie otrzymałyby kredytu w banku.

Autor: www.polfactor.pl

 

Komentarze: Czy faktoring może nas ustrzec przed przyszłą windykacją?

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Aneta

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona. Wszystko przejrzyście wytłumaczone. Zachowany termin usługi. Polecam wszystkim
 • Radek

  ocena usługi:

  Dzięki fachowej opinii (i jej profesjonalnej prezentacji) udało mi się odzyskać pieniądze z tytułu nierzetelnie wykonanego zlecenia! Także mogę śmiało polecić!
 • Elżbieta

  ocena usługi:

 • Kmiecik

  ocena usługi:

  Opinia prawna bardzo pomocna, merytoryczna i opracowana w błyskawicznym tempie, dziękuję Kmiecik
 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję
 • aleksandra

  ocena usługi:

  Bardzo profesjonalna i wyczerpującą Polecam W razie potrzeby będę korzystać z usług Dziękuję
 • Ewa

  ocena usługi:

  Serdecznie dziękuje za rzeczową poradę. Choć moja sprawa jest bardzo zawiła dowiedziałam się od czego zacząć. Pozdrawiam
 • Urszula

  ocena usługi:

  Dziękuję serdecznie za wskazanie mi podstawy prawnej,na podstawie której mogę dochodzić zadośćuczynienia z oskarżenia prywatnego za naruszenie dóbr osobistych.
 • Anna83

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona z opinii prawnej. Usługa szybko wykonana, informacje jasne dla \"normalnego\" obywatela i wyczerpujące. Jak najbardziej polecam.
 • B. Sadowska

  ocena usługi:

  Jestem usatysfakcjonowana uzyskaną poradą. Pomogła mi w rozmowie z pracownikiem w US i uzyskanie zwrotu podatku. Jeszcze raz dziekuję
 • Edyta

  ocena usługi:

  Niewiem co byśmy bez tak wspaniałych prawników zrobili,jestem bardzo zadowolona ,korzystam już kolejny raz z porady.Dziękuję
 • Mirek

  ocena usługi:

  na tym etapie jestem zadowolony z współpracy
 • Anna

  ocena usługi:

 • Jadwiga

  ocena usługi:

  Opinia uzasadniona jest w sposób wyczerpujący, a usługa wykonana szybko i profesjonalnie.Polecam innym usługi e-prawnika.
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Kamil

  ocena usługi:

  Bardzo pomocna porada :) Napisana zrozumiale dla człowieka który nie ma pojęcia o prawie tak jak ja :) pozdrawiam
 • Anna

  ocena usługi:

  Dziękuję za pomocną poradę. Polecam !!!


Czy znasz "ALAN JOHN KEMP"?
Dowiedz się więcej "odszkodowanie za słup".

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane