Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Czy faktoring może nas ustrzec przed przyszłą windykacją?

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

 Kwestie bezpieczeństwa transakcji są coraz istotniejsze dla polskich przedsiębiorców, świadczy o tym chociażby struktura obrotów faktoringowych. Już rok 2008 przyniósł znaczny wzrost zainteresowania faktoringiem pełnym, w którym faktor przejmuje na siebie ryzyko braku zapłaty przez kontrahenta swojego klienta. Udział faktoringu pełnego wyniósł ponad 50 proc. w porównaniu do 29 proc. w roku 2007. Powyższy trend jest z jednej strony odzwierciedleniem sytuacji gospodarczej kraju, z drugiej wynikiem rosnącej świadomości polskich firm odnośnie bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Klient korzystający z usługi faktoringu wszystkie kluczowe elementy poprawiające bezpieczeństwo transakcji otrzymuje niejako w pakiecie.

Faktoring to pakiet usług, które mogą dodatkowo zabezpieczyć klienta w sytuacji podwyższonego ryzyka, a takiej sytuacji działa obecnie rynek.

Etapy usługi faktoringu - zobacz tutaj

W perspektywie kilku najbliższych miesięcy zacznie wzrastać baza dłużników zalegających z płatnościami stąd znaczenie usług związanych z minimalizacją ryzyka, zarządzaniem wierzytelnościami oraz ściąganiem należności będzie rosło. W tym roku na pewno powiększy się także zapotrzebowanie na informację gospodarczą bowiem przedsiębiorcy znacznie częściej będą sprawdzali, czy ich klienci i kontrahenci nie są uznawani za niewiarygodnych płatników.

Reasumując na rynku, na którym brakuje pieniędzy wzrasta zainteresowanie faktoringiem, który nie tylko finansuje ale dodatkowo zabezpiecza i monitoruje transakcje hołdując zasadzie, iż lepiej zapobiegać powstawaniu przeterminowanych należności niż dochodzić ich sądownie.

Faktoring jest jednocześnie bardziej elastyczny w ocenie klienta. Skupia się bowiem na analizie całej transakcji analizując portfel odbiorców, branżę, w której działa klient, wreszcie sytuację samego klienta. Stąd z usługi faktoringu mogą skorzystać firmy nawet o średnim standingu, które z powodu braku wymaganych zabezpieczeń bądź zbyt słabego standingu nie otrzymałyby kredytu w banku.

Autor: www.polfactor.pl

 

Komentarze: Czy faktoring może nas ustrzec przed przyszłą windykacją?

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Gosia

  ocena usługi:

  Ocena bardzo konkretna i profesjonalnie przedstawiona. Jestem usatysfakcjonowana.
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Porada prawna - ok. Zapewne będę korzystał w przyszłości i polecam.
 • Joanna

  ocena usługi:

  Odpowiedzi zostały przygotowane zgodnie z wybranym przeze mnie terminem 2 dni roboczych. Całość napisana klarownie, z przytoczeniem i zacytowaniem konkretnych przepisów. Szybka reakcja na moją prośbę o doprecyzowanie odpowiedzi na jedno z zadanych wcześniej pytań. Jeśli będę potrzebowała kolejnej porady, na pewno skorzystam ponownie. Polecam.
 • Adrian

  ocena usługi:

 • Iwona

  ocena usługi:

  Porada jasna i wyczerpująca. Dziękuję
 • Grzegorz z Rodzina

  ocena usługi:

  Dziekujemy za szybka i profesjonalna usługę ,na pewno będziemy korzystać we wszystkich sprawach przyszlosciowo
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo szybko i nie długo trzeba było czekać , bez problemów polecam jestem zadowolona usługa fachową
 • tadeusz

  ocena usługi:

 • Justyna

  ocena usługi:

 • Artur

  ocena usługi:

  Porada napisana zrozumiale dla laika , zrealizowana w terminie .
 • Gosia

  ocena usługi:

 • Sylwester

  ocena usługi:

 • Hanna

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za szybką, rzetelną i fachową poradę. Świetna oferta dla potrzebujących pomocy prawnej. Cena usługi zgodna z moim oczekiwaniem:)
 • Paweł

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za pomoc. Polecam wszystkim!
 • zdzisław

  ocena usługi:

 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona z usługi prawnej. Szybka i profesjonalna odpowiedź.
 • Polecający

  ocena usługi:

  Polecam Państwa usługi z czystym sumieniem. Jakość przekazanej opinii na bardzo wysokim poziomie w stosunku do bardzo przystępnej ceny. Dzięki udzielonej wyczerpującej poradzie prawnej odzyskałem moje pieniądze od nierzetelnego pracodawcy w krótkim czasie. Bardzo dziękuję za Państwa pomoc.


Czy znasz "ANTONINA JUSZCZAK"?
Dowiedz się więcej "apelacja alimenty".

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane