Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2009-11-27, 21:36

jak to rozumieć?

"robin"

"Ustawa wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca
od dnia ogłoszenia."

jeżeli zakładamy, że ustawa jest ogłoszona 30 listopada to kiedy wchodzi w
życie? pierwszego grudnia, czy pierwszego stycznia?

--

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: jak to rozumieć?

  • "SDD" 2009-11-27, 22:10

    Re: jak to rozumieć?


    Użytkownik "robin" napisał w wiadomości
    news:0589.00000050.4b103869@newsgate.onet.pl...

    > jeżeli zakładamy, że ustawa jest ogłoszona 30 listopada to kiedy wchodzi w
    > życie? pierwszego grudnia, czy pierwszego stycznia?

    No to chyba oczywiste, ze 1 stycznia.
    30 grudnia uplywa miesiac od dnia ogloszenia i najbizszym pierwszym dniem
    miesiaca jest pierwszy stycznia.
    Czego tu mozna nie rozumiec, lub co tu mozna dwojako interpretowac?
    Ja rozumiem, gdyby 31 pazdziernika byla ogloszona, to wtedy moglby byc
    problem, ale tu zadnego problemu nie widze.

    Pozdrawiam
    SDD

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Joanna

    ocena usługi:

    Szybko i dokladnie polecam w100%
  • Michał

    ocena usługi:

    Fachowa porada.
  • Wiecińska

    ocena usługi:

    Jak dla mnie chapeau bas nie umiała bym się odnaleźć w tych paragrafach,kodeksach i przepisach.Dziękuję z poważaniem
  • Janusz

    ocena usługi:

  • Jola

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo, odpowiedź była szybka i zrozumiała.
  • Bn

    ocena usługi:

    Szybko i do rzeczy ,polecam
  • Bn

    ocena usługi:

    Szybko i do rzeczy ,polecam
  • Tomasz Bubak

    ocena usługi:

  • wower

    ocena usługi:

    Potrzebowalam tylko porady ale jestem zadowolona polecam
  • Ewa

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona .Obsługa szybka i zadowalająca napisana jasno , bardzo rzeczowo i zrozumiale . Bardzo dziękuję.
  • S.Sebastian

    ocena usługi:

    Wszystko jasno i rzetelnie wyjaśnione -na pewno jeszcze skorzystam .Dziękuję bardzo!
  • Dbu

    ocena usługi:

  • marek

    ocena usługi:

  • Bartek

    ocena usługi:

    Jestem pozytywnie zaskoczony. Dziękuje.
  • Marcin Nakonowski

    ocena usługi:

    Pomoc wręcz na poczekaniu, wszelkie wątpliwości rozwiane, wszystko podparte paragrafami. Polecam, na pewno jeszcze skorzystam :)
  • Zadowolony klient

    ocena usługi:

    Polecam, bardzo profesjonalny serwis w obsłudze i kompetencji.
  • Renata Łącka

    ocena usługi:



Podobne wątki

  • Jak rozumieć "kwotęwolną od zajęcia"?

    Jak rozumieć "kwotę wolną od zajęcia" na rachunku bankowym? - kwota powinna być zablokowana, nie powinna być przekazywana w ramach egzekucji ale (...)

  • Kto to jest lokator?

    Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego: Art. 2 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1) lokatorze (...)

  • Kto to jest lokator?

    Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego: Art. 2 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1) lokatorze (...)

  • Opieka nad dzieckiem

    Witam Chodzi o sprawę taką że pracownik składa wniosek w którym ubiega się o dwa dni opieki nad dzickiem w ciągu roku. We w niosku jest także (...)

  • rozwódka_szuka_prawnika_:)

    jak to rozumieć? bo jus jej chyba po rzowdzie niepotzrebny



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane