Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2007-11-18, 16:46

roporządzenie już jest ważne?

"Monika"

Witam

Mam kilka aktów prawnych które w nagłówku mają przykładowo zapis " Projekt z
dnia 10 sierpnia 2007". Ostatnie zdanie rozporzadzenia mówi, że "
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnai ogłoszenia". To
znaczy, że na chwilę obecną ono NIE obowiązuje?

A innych przykład..na wstępie "Projekt z dnia 19 września 2006 roku" a na
końcu zapis: " Rozporządzenie wchodzi w życie 30 października 2006"-
rozumiem, że w tym przypadku ono już OBOWIĄZUJE??

pozdrawiam!

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: roporządzenie już jest ważne?

  • Mecenas 2007-11-18, 17:51

    Re: roporządzenie już jest ważne?

    Monika pisze:
    > Witam
    >
    > Mam kilka aktów prawnych które w nagłówku mają przykładowo zapis " Projekt z
    > dnia 10 sierpnia 2007". Ostatnie zdanie rozporzadzenia mówi, że "
    > Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnai ogłoszenia". To
    > znaczy, że na chwilę obecną ono NIE obowiązuje?
    >
    > A innych przykład..na wstępie "Projekt z dnia 19 września 2006 roku" a na
    > końcu zapis: " Rozporządzenie wchodzi w życie 30 października 2006"-
    > rozumiem, że w tym przypadku ono już OBOWIĄZUJE??
    >
    > pozdrawiam!
    >
    >
    Nie patrz na takie projekty.
    Muszą one być opublikowane w Dzienniku Ustaw i wchodzą w życie z dniem
    określonym w takim Rozporządzeniu.I dopiero wówczas ich treść jest
    obowiązująca. Od projektu do obowiązującego prawa daleka droga.

    Pozdrawiam
    Michał

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • tm

    ocena usługi:

    wszystko jasne dziękuję!
  • K. OLESIŃSKA

    ocena usługi:

    PEŁNA SATYSFAKCJA. OPINIA JASNA I PRZEJRZYSTA-BEZWZGLĘDNIE POMOCNA. DZIĘKUJĘ.
  • Ola

    ocena usługi:

  • bea

    ocena usługi:

    Sprawnie,szybko i zrozumiale.
  • Ania

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za wyczerpujace informację i polecam.
  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo. Odpowiedź była szybka i wyczerpująca.
  • Zbyszek

    ocena usługi:

    Dziękuję za sensowny i wyczerpujący komentarz do mojego pytania.
  • Anna

    ocena usługi:

    Dziękuję za szybką i rzetelną opinię prawną. W razie potrzeby będę wiedziała do kogo zwrócić się o pomoc!
  • Damian

    ocena usługi:

  • Lukasz

    ocena usługi:

    Super porada. Pomogła mi polecam serwis
  • Marek Stolarczyk

    ocena usługi:

    Dla mnie BOMBA. drugi raz miałem okazję skorzystać i naprawdę SUPER. Umowa została dopracowana więc szablon najmu na lata gotowy.
  • Tomasz Pawłowski

    ocena usługi:

  • Waldemar

    ocena usługi:

  • Joanna

    ocena usługi:

  • Andrzej

    ocena usługi:

    na pytanie dostałem konkretną zrozumiałą odpowiedź
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej i profesjonalnej pomocy.
  • Witold

    ocena usługi:

    Dziekuje bardzo za okazaną mi pomoc Serdecznie Pozdrawiam


Podobne wątki



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane