e-prawnik.pl Porady prawne

Aktualizacja opłaty użytkowania wieczystego przez Agencję Nieruchomości Rolnych

Pytanie:

Agencja Nieruchomości Rolnych podwyższyła mi opłatę za użytkowanie wieczyste. Jestem użytkownikiem ziemi od 2009 roku. Czy miała do tego prawo?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Aktualizacja opłaty użytkowania wieczystego przez Agencję Nieruchomości Rolnych

23.11.2011

Zgodnie z art. 77 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej może być aktualizowana, nie częściej niż raz w roku, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie. Nie ma przeszkód, aby Agencja Nieruchomości Rolnych dokonała aktualizacji wysokości opłaty rocznej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ