Badania okresowe

Pytanie:

Jak często pracownik jednostki budżetowej powinien być kierowany na badania okresowe?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z mocy przepisów kodeksu pracy pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim (obowiązkowo). W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Częstotliwość okresowych badań lekarskich jest uzależniona od wpływu, jaki mogą mieć na zdrowie pracownika warunki pracy. Tak więc jak często pracownik danej jednostki budżetowej ma obowiązek poddać się badaniom lekarskim będzie uzależnione od tego w jakim zawodzie pracuje i często także na jakim stanowisku.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  Zdrowie pracowników jest dobrem nadrzędnym w całym prawie pracy. Dlatego też rozpoczęcie pracy poprzedza obowiązkowe badanie lekarskie. W trakcie trwania stosunku pracy badania te powinny być (...)

 • Zmiana terminów przedawnienia roszczeń

  Chcąc dochodzić naszych roszczeń zawsze musimy pamiętać o terminach przedawnienia. Jest to istotne, albowiem upływ terminu przedawnienia, może spowodować wyłączenie możliwości dochodzenia przed (...)

 • Przedawnienie roszczeń a śmierć dłużnika

  Co do zasady roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Natomiast jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi dziesięć lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe (...)

 • Zmiany dla przebywających na zwolnieniach lekarskich

  Z dniem 1 stycznia 2019 r. na ubezpieczonych nałożony został obowiązek informowania o miejscu pobytu w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim. Nastąpiły również zmiany w zasadach zawiadamiania (...)

 • Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

NA SKÓTY