Bezpłatne użytkowanie mieszkania a członkostwo w spółdzielni

Pytanie:

Czy osoba, której odda się w bezpłatne użytkowanie mieszkanie, do którego przysługuje osobie oddającej spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego staje się członkiem spółdzielni?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Sam fakt skutecznego oddania innej osobie w bezpłatne używanie nie oznacza przyjęcia jej do grona członków spółdzielni. Konieczne jest do tego zawarcie umowy ( na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ) o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego, przez którą spółdzielnia zobowiąże się do oddania członkowi lokalu mieszkalnego do używania, a członek do wniesienia wkładu mieszkaniowego oraz uiszczania opłat określonych w ustawie i w statucie spółdzielni.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY