Czas na odwołanie darowizny z powodu rażącej niewdzięczności

Pytanie:

Czy darowizna z powodu rażącej niewdzięczności może być odwołana w każdym czasie? Czy tylko w jakimś okresie po jej dokonaniu?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Art. 899 § 3 Kodeksu cywilnego: Darowizna nie może być odwołana po upływie roku od dnia, w którym uprawniony do odwołania dowiedział się o niewdzięczności obdarowanego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: