czy C moze zaprzestac wysyłac pieniadze komornikowi i zaliczyc je na poczet swoich wierzytelności?

Pytanie:

A-BANK;B-DŁUŻNIK.C-inny podmiot 3.C przelewał resztę kwoty z czynszu przypadającego B na konto komornika w związku z innymi zajęciami nasuwa się następujące pytanie. Czy C może zaprzestać wysyłać pieniądze komornikowi i zaliczyć je na poczet swoich wierzytelności?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przyjmuje się, że potrącenie uregulowane w art. 498 KC może pełnić również funkcje egzekucyjne. W sytuacji jednak, gdy wobec dłużnika prowadzi się juz postępowanie egzekucyjne, jego majątek, czyli również wpływy z czynszu mają służyć celom tego postępowania, a więc zaspokojeniu wierzycieli- uczestników postępowania egzekucyjnego. W tym trybie należy więc dochodzić wierzytelności. Dopuszczenie potrąceń poza toczącym się postępowaniem egzekucyjnym czyniłoby to postępowanie utrudnionym zaś w pewnych przypadkach nawet niemożliwym.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY