Darowizna dokonana na rzecz jednego z małżonków

Pytanie:

Czy darowizna dokonana na rzecz jednego z małżonków, wejdzie w skład ich majątku wspólnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie bowiem z art. 33 pkt 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego każdego z małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Wola darczyńcy dokonania przysporzenia na rzecz majątku wspólnego powinna być wyrażona wprost albo wynikać z wykładni umowy darowizny. W każdym innym przypadku, bezsporne jest, iż majątek ten wejdzie do majątku osobistego obdarowanego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: