Dokumenty potrzebne do uzyskania dowodu rejestracyjnego samochodu

Pytanie:

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o rejestrację samochodu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Do wniosku o rejestrację pojazdu należy dołączyć:
1) dowód własności pojazdu;
2) kartę pojazdu, jeżeli była wydana;
3) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany, oraz
4) tablice (tablicę) rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy bez tablic rejestracyjnych lub konieczności zwrotu tych tablic doorganu rejestrującego państwa, z którego pojazd został sprowadzony, właściciel pojazdu zamiast tablic rejestracyjnych dołącza stosowne oświadczenie.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Beata

3.8.2015 15:28:17

Re: Dokumenty potrzebne do uzyskania dowodu rejestracyjnego samochodu

Kupiłam niedawno samochód,nie sprawdziłam dokładnie dowodu rejstracyjnego.Fakt uwieżyłam poprzedniemu właścicielowi.Według niego pojazd nie posiadał karty pojazdu.Kiedyś także kupiłam auto bez niej i nie widziałam teraz problemu gdy będę go przerejstrowywała.Jednak gdy udałam się do urzędu zarejstrować auto w dowodzie rejstracyjnym był numer karty pojazdu.Wcześniejszy właściciel okłamał mnie że auto takiej karty nie posiada.Odstałam w kolejce 2 godziny na darmo.Auta nie moge przerejstrować.Gdzie dzwonić,gdzie pytać,pisać aby dostać duplikat tej karty pojazdu?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 5.7.2018

  Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie będą musieli wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu (...)

 • 22.8.2006

  Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  Zgodnie z art. 71 ust. 6 Prawa o ruchu drogowym, pojazd sprowadzony z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, po dokonaniu ostatecznej odprawy celnej przywozowej, dopuszcza się (...)

 • 22.9.2005

  Czy zbycie samochodu firmowego zawsze oznacza przychód z działalności gospodarczej?

  Zbycie samochodu firmowego nie zawsze musi oznaczać konieczność określenia przychodu z działalności gospodarczej. Przychód ten może bowiem nie wystąpić w sytuacji wycofania samochodu będącego (...)

 • 17.4.2018

  Będą ułatwienia dla kierowców

  Wkrótce kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi wspomniane dane w systemie informatycznym CEP (Centralna Ewidencja (...)