Dozór techniczny nad wózkami widłowymi

Pytanie:

Czy wózki widłowe podlegają dozorowi technicznemu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Rodzaje urządzeń podlegających dozorowi technicznemu są wymienione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2002 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz. U. 2002 r., Nr 120, poz. 1021 ze zm.)

Zgodnie z rozporządzeniem urządzenia służące do przemieszczania osób lub ładunków w ograniczonym zasięgu podlegają dozorowi technicznemu.

W myśl §1 ust. 6 lit. l) rozporządzenia, do takich urządzeń zalicza się również wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia, podlegają więc one dozorowi technicznemu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.10.2018

  Zmiany w dozorze technicznym

  Rządowy projekt nowelizacji ustawy o dozorze technicznym ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przy eksploatowaniu urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu i zmniejszenie (...)

 • 18.11.2018

  Reforma systemu badań technicznych pojazdów

  Zgodnie z rządowym projektem, za organizację i funkcjonowanie systemu zapewnienia jakości badań technicznych pojazdów oraz sprawowanie nadzoru nad tymi badaniami, a także przedsiębiorcami (...)

 • 29.12.2018

  Sprawniejszy dozór techniczny

  Wzajemne uznawanie zaświadczeń, e-protokół z przeprowadzanych czynności dozoru technicznego, szybszy przepływ informacji o uszkodzeniu urządzenia lub wypadku związanym z jego obsługą – (...)

 • 22.1.2019

  Zmiana dotycząca opłaty emisyjnej

  Nowelizacja zaktualizowała kody w Nomenklaturze Scalonej (CN), zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej. Usuwa tym samym wątpliwość co do możliwości poboru opłaty emisyjnej od dnia 1 stycznia (...)

 • 3.2.2005

  Egzekucja z ruchomości

  Egzekucja z ruchomości jest tzw. sposobem zaspokajającym egzekucji świadczeń pieniężnych. Egzekucję z ruchomości przeprowadza komornik sądu, w którego okręgu znajdują się ruchomości podlegające (...)