e-prawnik.pl Porady prawne

Egzekucja sądowa - obecność dłużnika

Pytanie:

Czy przy zajęciu rzeczy przez komornika potrzebna jest obecność dłużnika?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Egzekucja sądowa - obecność dłużnika

28.12.2011

Przy zajęciu nie jest konieczna obecność wierzyciela ani dłużnika. Obecność dłużnika przy zajęciu nie wpływa na obowiązek komornika doręczenia mu odpisu protokołu oraz zawiadomienia o wszczęciu egzekucji (art. 805 k.p.c.).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ