Faktura sprzedaży

Pytanie:

Kupującemu wydany zostaje z magazynu towar. W jakim terminie należy wystawić fakturę? Czy konieczny jest też podpisany dokument WZ (wydania zewnętrznego)?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Dokument WZ to dokument stosowany w obrocie magazynowym ze względu na fakt, że wydanie towarów czy materiałów z magazynu powinno zostać odpowiednio udokumentowane. Kwestie dotyczące obowiązku prowadzenia ewidencji magazynowej nie wynikają z przepisów prawa, a decyduje onich kierownik danej jednostki, czy też właściciel działalności. 

Jeżeli natomiast chodzi o fakturę, to zgodnie z przepisami obowiązującymi od dnia 1 stycznia 2014 r. powinna ona zostać wystawiona w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po mięsiącu w którym dokonano dostawy towarów.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 10.11.2018

  Podatek od sprzedaży detalicznej dalej zawieszony

  Proponowana nowelizacja ustawy przewiduje dalsze zawieszenie pobierania podatku od sprzedaży detalicznej. Konieczność przedłużenia zawieszenia podatku od sprzedaży detalicznej związana jest (...)

 • 27.2.2012

  Terminy wystawiania faktur VAT

  Ogólny termin wystawienia faktury jest dość istotny w aspekcie momentu powstania obowiązku podatkowego. Ponieważ obowiązek – w razie wystawienia faktury – powstaje z chwilą jej wystawienia, (...)

 • 10.12.2011

  Kiedy można anulować fakturę?

  Kwestia anulowania faktury nie jest uregulowana ani w przepisach ustawy o VAT, ani też w przepisach wykonawczych do niej. Nie oznacza to jednak, że w praktyce podatnicy nie mogą anulować faktury. Możliwość (...)

 • 21.6.2006

  Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

  Małego podatnika, który stosuje metodę kasową obowiązują wszystkie ogólne zasady odnoszące się do wystawiania faktur VAT. Jeśli jest on zarejestrowany jako "podatnik VAT czynny', jest zatem zobowiązany (...)