Kiedy organ podatkowy może odmówić rejestracji podatnika VAT?

Pytanie:

Kiedy organ podatkowy może odmówić rejestracji podatnika VAT?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Odmowa wydania potwierdzenia rejestracji podatnika VAT nie jest regulowana w ustawie o VAT.
Może ona nastąpić w przypadku gdy:


– zgłaszający jest już podmiotem zarejestrowanym,
– zgłaszający jest podmiotem nieistniejącym lub uległ likwidacji,
– zgłoszenie zawiera istotne braki, ale w wyniku wezwania przez organ podatkowy do ich uzupełnienia wnioskodawca nie uzupełnił tych braków.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 2.4.2012

    Kontrola podatkowa dokumentów kontrahenta podatnika

    Zgodnie z art. 274c Ordynacji podatkowej, organ podatkowy, w związku z prowadzonym postępowaniem podatkowym lub kontrolą podatkową, może zażądać od kontrahentów podatnika wykonujących działalność (...)

  • 16.9.2017

    Sprawdzisz kontrahenta w urzędzie skarbowym

    Projekt przewiduje wzmocnienie ochrony podatników przed ponoszeniem konsekwencji, powodowanych działalnością nieuczciwych kontrahentów. Każdy przedsiębiorca będzie mógł zapytać (...)

  • 2.4.2015

    Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

    Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

  • 24.4.2017

    Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

    Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

  • 13.1.2017

    Jak powstają zobowiązania podatkowe?

    Zobowiązaniem podatkowym jest wynikające z obowiązku podatkowego zobowiązanie podatnika do zapłacenia na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu albo gminy podatku w wysokości, w terminie (...)