Kiedy przysługuje zasiłek chorobowy?

Pytanie:

Kiedy przysługuje zasiłek chorobowy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 6 ust. 1 u. chor., zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego. „Trwanie ubezpieczenia chorobowego” w odniesieniu do osób ubezpieczonych obowiązkowo oznacza czas trwania działalności, z którą łączy się obowiązek ubezpieczenia (odnośnie Pani sytuacji jest to stosunek pracy na podstawie umowy na czas nieokreślony).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: