Kontrola radarowa wykonywana przez Policję

Pytanie:

Jakie dokumenty powinien posiadać policjant posługujący się radarem?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Policjant posługujący się radarem powinien posiadać przy sobie dokument o nazwie świadectwo legalizacji (oryginał lub kopia) urządzenia pomiarowego używanego podczas kontroli. Na prośbę osoby kontrolowanej policjant powinien okazać jej wspomniany dokument. Powyższe kwestie regulowane są w zarządzeniach Komendanta Głównego Policji.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

fazi

31.1.2012 12:10:39

Re: Kontrola radarowa wykonywana przez Policję

Czy w myśl rozporządzenia o kontroli radarowej (tak się nazywa?) moga byc stosowane "radary laserowe"? Nie wiem dokładnie jak działa taki, ale laser raczej nie jest radarem (RAdio Detecting And Ranging) i chyba bliżej mu to Lidar'a (LIght Detecting And Ranging), ze względu na zastosowany "nośnik".

robert

29.12.2009 12:29:9

Re: Kontrola radarowa wykonywana przez Policję

czy policjan musie miec przeszkolenie na [poslugiwanie sie radarem???

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.3.2017

  Kontrola celno-skarbowa

  Od 1 marca 2017 r. funkcjonują 2 rodzaje kontroli:   kontrola podatkowa - prowadzona przez pracowników urzędów skarbowych na dotychczasowych zasadach, głównie na podstawie (...)

 • 24.5.2010

  Kiedy Inspekcja Handlowa może zakazać sprzedaży Twojego produktu? Kontrola bezpieczeństwa produktów

  Kto może kontrolować bezpieczeństwo oferowanych lub produkowanych przez Ciebie produktów? Jakie uprawnienia przysługują kontrolującemu? Jakie masz obowiązki jeśli okaże się, że Twoje produkty (...)

 • 5.3.2012

  Miejsce świadczenia dostawy

  Określenie miejsca świadczenia (dostawy lub usługi) ma fundamentalne znaczenie dla tego w jakim państwie wykonywana przez podatnika czynność będzie opodatkowana. Przykładowo, czynność wykonywana (...)

 • 2.2.2006

  Zaliczki na podatek pracowników oddelegowanych do pracy we Francji

  Zgodnie z obowiązującą polsko-francuską umową w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku, generalnie pensje, płace i podobne wynagrodzenia, które (...)

 • 7.2.2012

  Co pozostaje po kontroli skarbowej?

  Kontrola skarbowa uregulowana została w ustawie o kontroli skarbowej, a w zakresie tam nieuregulowanym stosuje się doń odpowiednio przepisy Ordynacji podatkowej. Może ona zakończyć się na trzy sposoby (...)