Naruszenie miru domowego

Pytanie:

Czy jeśli jest umowa najmu, teren jest ogrodzony, czy osoba nie zameldowana, nie zamieszkująca ma prawo wchodzić na teren innego najemcy pod jakimkolwiek pretekstem, np. po wodę? Co to jest mir/ naruszenie miru...? Jaka jest podstawa prawna?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Umowa najmu jako umowa cywilnoprawna może przewidywać możliwość wchodzenia na teren najmowanej rzeczy osób trzecich. Wykluczyć tego nie można i nie należy od razu traktować takiego zachowania jako naruszenie miru. Zaś co do samego pojęcia miru, należy w prostych słowach wyjaśnić, że jest to po prosty pokój, spokój - słowo pochodzenia rosyjskiego. W znaczeniu prawnym pojęcie to raczej nie wystepuje, jednakże obecne jest w języku prawniczym, jako spokojny stan posiadania. Podstawą roszczeń posiadacza wobec osób naruszających jego spokojne posiadanie jest art. 344 kodeksu cywilnego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

alis

1.10.2010 9:21:9

Re: Naruszenie miru domowego

Jeżeli ktoś zdobył numer telefonu kom.(ochrona danych osobowych ????), nie mamy wspólnych znajomych i teraz przysyła sms-y zakłucające atmosferę rodzinną czy można to zaliczyć do naruszenia miru domowego? Proszę o odpowiedź.

Ania K

14.6.2010 11:24:40

Re: Naruszenie miru domowego

ten kto to pisał chyba nie rozumie co pisze przecież nie "spokojny stan posiadania" ale "stan spokojnego posiadania"!!!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: