Niespłacenie zaciągniętego kredytu

Pytanie:

Jak postępuje bank w przypadku niespłacenia zaciągniętego kredytu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W razie niespłacenia kredytu bank wypowiada umowę kredytową, wystawia bankowy tytuł egzekucyjny i zaspokaja swoją należność z ustanowionego zabezpieczenia. Bank sięgnąćprzy tym może z dowolnie wybranej przez siebie formy zabezpieczenia kredytu Ukształtowanie treści stosunków tworzących zabezpieczenie wierzytelności (kredytu) jest pozostawione w polskim prawie uznaniu stron (wynika tak z uchwały Sądu Najwyższego z dnia maja 1993r., sygn. III CZP 54/93, OSN 12/1993, poz. 219).

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 28.12.2018

  Restrukturyzacja zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne

  Nowa ustawa tworzy nowe formy pomocy dla zadłużonych podmiotów oraz określa zasady i warunki restrukturyzacji zadłużenia. Mają nią być objęte długi powstałe w związku z prowadzeniem (...)

 • 30.1.2008

  Czy ulga odsetkowa przysługuje współkredytobiorcy kredytu zaciągniętego przez podatnika?

  Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych do końca 2006 r. przewidywała ulgę odsetkową na sfinansowanie potrzeb mieszkaniowych. Podatnicy, którym udało się zaciągnąć kredyt mieszkaniowy (...)

 • 3.2.2019

  Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  Podatnik podlegający w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (polski rezydent podatkowy), który między 1 stycznia 2002 r. a 31 grudnia 2006 r. zaciągnął kredyt na zaspokojenie własnych (...)