Obowiązek wysłania PIT-ów przez pracodawcę

Pytanie:

W jakim terminie Pracodawca musi złożyć PIT-y swoich pracowników w Urzędzie Skarbowym w 2005 r.? Do końca Stycznia czy do końca Lutego 2005 r.?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Termin ten określa art. 37 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wynika z niego, że roczne obliczenie podatku za pracownika powinno być sporządzone i przekazane podatnikowi (pracownikowi) oraz urzędowi skarbowemu do końca lutego roku następującego po roku podatkowym, którego roczne obliczenie dotyczy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Mariusz

9.3.2010 12:39:46

Re: Obowiązek wysłania PIT-ów przez pracodawcę

Witam jeśli mój byly pracodawca nie wysłał mi pitu 11 i nie reaguje na tel to co mam zrobić ? k=jak napisać pismo czy zwrucic sie listownie?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: