Obowiązkowe pełnomocnictwo dla spadkobierców spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu

Pytanie:

Jaki charakter ma art. 179 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych dotyczący obowiązku wyznaczenia pełnomocnika dla spadkobierców spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wydaje się, iż art. 179 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ma charakter czysto techniczny, tzn. ma ułatwić spółdzielni dokonywanie czynności dotyczących lokalu (w braku jednej osoby upoważnionej do dokonywania czynności ze spółdzielnią, musiałaby ona w każdym przypadku np.: zawierać umowę z wszystkimi spadkobiercami łącznie, co w przypadku dużej ich liczby może być bardzo utrudnione, czy wręcz niemożliwe), nie stanowi on innego niż określony w kodeksie cywilnym sposobu działu spadku.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY