Odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie terminu płatności zobowiązania podatkowego

Pytanie:

Kiedy organ podatkowy może odroczyć, rozłożyć na raty lub umorzyć termin płatności zobowiązania podatkowego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z treści art. 67a Ordynacji podatkowej wynika, że ulga polegająca na odroczeniu terminu płatności stosowana jest tylko do podatku przed upływem terminu, o rozłożeniu płatności na raty może zostać zastosowana zarówno w stosunku do płatności podatku jak i zaległości podatkowej i odsetek. Natomiast umorzenie (w całości lub w części) może dotyczyć tylko zaległości podatkowej, nie można umorzyć zapłaty podatku, który nie stal się jeszcze zaległością podatkową.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: